A mai világban a Sztrela (hordozórakéta) olyan témát képvisel, amely nagy jelentőséggel bír és a lakosság széles körét érdekli. A Sztrela (hordozórakéta) megjelenése óta felkeltette az akadémikusok, szakértők, szakemberek és a nagyközönség figyelmét a társadalom különböző aspektusaira gyakorolt hatásának köszönhetően. A földrajzi és kulturális határokon túlmutató hatókörrel a Sztrela (hordozórakéta) a vélemények, ismeretek és nézőpontok cseréjének konvergenciapontjává vált. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Sztrela (hordozórakéta)-hez kapcsolódó különböző szempontokat, elemezve jelentőségét, időbeli alakulását és a jelenben betöltött hatását. Ugyanakkor megvizsgáljuk a Sztrela (hordozórakéta) jövőbeli következményeit egy folyamatosan változó világban.
Ez a lap vagy szakasz tartalmában elavult, korszerűtlen, frissítésre szorul. Frissítsd időszerű tartalommal, munkád végeztével pedig távolítsd el ezt a sablont! |
A Sztrela orosz hordozórakéta, amely a szovjet UR–100N interkontinentális ballisztikus rakétán alapul. Első repülése 2003. december 5-én történt.
A Rokothoz hasonlóan az UR–100 interkontinentális rakétából fejlesztették, de kevesebb változtatással. Például a Rokot állványról indul, míg a Sztrela silóból.
A második és harmadik indítása a Bajkonuri űrrepülőtérről történt 2013. június 27-én és 2014. december 19-én.