Scientia Kiadó

A Scientia Kiadó jelentősége a mai társadalomban tagadhatatlan. Legyen szó közszereplőről, vitatémáról vagy jelentős dátumról, a Scientia Kiadó releváns helyet foglal el a napi beszélgetésekben. Hatása az élet minden területére kiterjed, a politikától a szórakoztatásig, befolyásolja véleményünket, döntéseinket és tetteinket. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogy a Scientia Kiadó hogyan alakította társadalmunkat, és hogyan játszik továbbra is központi szerepet az életünkben.

Scientia Kiadó
SzékhelyKolozsvár
Alapítva2001
AlapítóSapientia Alapítvány
TulajdonosSapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem
OrszágRománia
Műfajegyetemi jegyzetek, tankönyvek, szakkönyvek, szakfolyóirat
A(z) Scientia Kiadó weboldala

A Scientia Kiadót a kolozsvári székhelyű Sapientia Alapítvány – Kutatási Programok Intézete hozta létre 2001 őszén saját kiadójaként.

Tevékenysége

A kiadó az Intézet által támogatott kutatási programok keretében elkészülő kéziratokat, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (és 2008-ig a Partiumi Keresztény Egyetem) egyetemi jegyzeteit, egyetemi tankönyveit és műhely jellegű kiadványait jelenteti meg. 2002 tavaszán indult útjára a Sapientia Könyvek tudományos sorozat, amely keretében a kutatási programok eredményeként létrejött munkákat jelenteti meg a kiadó. A sorozat hat szakiránya (bölcsészettudomány, társadalomtudomány, természettudományok, jog- és közgazdaságtudomány, műszaki tudományok, orvostudomány) az egységre és a teljességre való törekvés szándékát tükrözi az erdélyi magyar tudományosság vonatkozásában. Az erdélyi magyar magánegyetemi oktatásban használt tankönyvek a Sapientia Tankönyvek sorozatban, míg az egyetemeken használatos jegyzetek az Egyetemi Jegyzetek sorozatban jelennek meg. A magánegyetemi hálózat oktatói által szervezett konferenciákon elhangzott tanulmányokat a kiadó a Műhely sorozatában jelenteti meg.

2008 óta a Sapientia EMTE Acta Universitatis Sapientiae szakfolyóirat sorozatait is kiadja.[1]

Jegyzetek

  1. Acta Universitatis Sapientiae honlapja

Források

Kapcsolódó szócikkek