Rövidcsőrű fűposzáta

Ebben a cikkben a Rövidcsőrű fűposzáta témájában fogunk elmélyülni, amely szempont az utóbbi időben nagyon fontossá vált. A Rövidcsőrű fűposzáta a pszichológiától a politikáig, beleértve a szociológiát és a közgazdaságtant is, számos területen vita és tanulmányozás tárgya volt. Hatása a társadalomra és a mindennapi életre tagadhatatlan, ezért nagyon fontos, hogy alaposan megértsük következményeit és lehetséges következményeit. Ebben a cikkben a Rövidcsőrű fűposzáta különböző perspektíváit vizsgáljuk meg, elemezzük annak időbeli alakulását, és átgondoljuk, milyen szerepet játszik ma. Kétségtelen, hogy a Rövidcsőrű fűposzáta olyan téma, amely sok ember érdeklődését felkelti, és biztosak vagyunk benne, hogy ez az olvasmány nagyon hasznos lesz azok számára, akik szeretnék elmélyíteni tudásukat.

Rövidcsőrű fűposzáta
Természetvédelmi státusz
Nem fenyegetett
      
Rendszertani besorolás
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)
Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)
Osztály: Madarak (Aves)
Rend: Verébalakúak (Passeriformes)
Alrend: Verébalkatúak (Passeri)
Család: Tücsökmadárfélék (Locustellidae)
Nem: Schoenicola
Faj: S. brevirostris
Tudományos név
Schoenicola brevirostris
(Sundevall, 1850)
Szinonimák

Bradypterus brevirostris, Catriscus apicalis

Elterjedés
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Rövidcsőrű fűposzáta témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Rövidcsőrű fűposzáta témájú kategóriát.

A rövidcsőrű fűposzáta (Schoenicola brevirostris) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe, ezen belül a tücsökmadárfélék (Locustellidae) családjába és a Schoenicola nembe tartozó faj. 16-17 centiméter hosszú. Angola, Burundi, a Dél-afrikai Köztársaság, Dél-Szudán, az Egyenlítői-Guinea, Etiópia, Gabon, Guinea, Kamerun, Kenya, a Kongói Demokratikus Köztársaság, a Kongói Köztársaság, Libéria, Malawi, Mozambik, Nigéria, Ruanda, Sierra Leone, Szudán, Szváziföld, Tanzánia, Uganda, Zambia és Zimbabwe vízhez közeli bozótos füves területein él. Déli állományai a költést követően északabbra vonulnak. Apró gerinctelenekkel táplálkozik.

Alfajok

  • S. b. alexinae (Heuglin, 1863) – Sierra Leonétől Etiópiáig, észak-Malawiig, Angoláig és Zambiáig;
  • S. b. brevirostris (Sundevall, 1850) – Közép-Malawitól Mozambikig és kelet-Dél-afrikai Köztársaságig, déli állományai a költést követően északabbra vándorolnak.

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Fan-tailed grassbird című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Források