Napjainkban a Pocky jelentősége tagadhatatlan a mindennapi életünkben. Akár történelmi jelentősége, akár a társadalomra gyakorolt hatása, akár életünk különböző területeire gyakorolt hatása miatt, a Pocky sok ember figyelmét és érdeklődését felkeltette szerte a világon. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk mindazt, amit a Pocky képvisel, annak időbeli alakulását és a mai relevanciáját. Részletes elemzéssel megvizsgáljuk azokat a különböző szempontokat, amelyek a Pocky-et nagy jelentőségű és széles közönség érdeklődésére számot tartó témává teszik. Csatlakozzon hozzánk ezen az utazáson a Pocky történetén, jelentésén és relevanciáján keresztül, és fedezzük fel együtt, miért érdemli meg figyelmünket ez a téma.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
Pocky | |
![]() | |
Nemzet, ország | Japán |
![]() A Wikimédia Commons tartalmaz Pocky témájú médiaállományokat. |
A Pocky (ポッキー; Hepburn: Pokkii ) japán édesség, pudingba vagy ételbevonóba mártott sótlan, kicsit vastag ropi. Több ízben kapható, a legnépszerűbb a csokoládé, illetve az eper ízesítésű, de van narancsos, vaníliás, zöld teás, alma joghurtos és krémsajtos is. Rendkívül közkedvelt édesség Japánban és Délkelet-Ázsiában, egyre több helyen kapható Magyarországon is.
Az első Pockyt 1966-ban készítették. Ez kenyértésztából készült, pálcika alakú termék volt, melyet csokoládéba mártottak. 1971-ben az eredeti Pocky mellett megjelent a mandulás ízesítésű, majd 1977-ben az eper ízű. Innentől szinte naponta jelent meg valamilyen új íz a kínálatban. A termék gyártási joga a japán Ezaki Glico cég tulajdonában van. A Pocky legnagyobb rajongótábora Japánban van, egyes régiókban különleges ízű Pockyt is lehet kapni: Hokkaidóban dinnye ízű, Naganóban pedig szőlő ízesítésű Pockyt is árulnak.[1]
Európában Mikado néven forgalmazzák a Pockyt.[2]
Dél-Koreában Pepero néven forgalmaz hasonló terméket a Lotte.[3]
A Pockyt is érintette a kínai melaminbotrány: az Ezaki Glico bevizsgáltatta a Kínában licenc alapján készülő terméket, amelyben 43 ppm mennyiségű melamint találtak, miközben a megengedett legnagyobb mennyiség 2,5 ppm volt.