A mai világban a Orbiting Solar Observatory nagy jelentőségűvé vált, és jelentős hatást gyakorol a mindennapi élet különböző területeire. Megjelenése óta a Orbiting Solar Observatory végtelen vitákat és ellentmondó véleményeket váltott ki, általános érdeklődésre számot tartó témává vált, amely emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon. Nem számít, hogy a Orbiting Solar Observatory a politika, a tudomány, a kultúra, vagy bármilyen más területen van, hatása tagadhatatlan, jelenléte napi szinten állandó. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Orbiting Solar Observatory különböző aspektusait és mai társadalmunkra gyakorolt hatását.
Orbiting Solar Observatory (OSO) amerikai napkutató műhold-program.
A program célja napkutatás. A Nap elektromágneses sugárzásának vizsgálata az ultraibolya és a röntgentartományban, valamint az égbolt, a geokorona és az állatövi fény tanulmányozása.
Tervezte a NASA, építette Ball Brothers Research Corporation (BBRC). 1962-1975 között nyolc műholdat állítottak pályára. Valamennyi indítást a Légierő (USAF) a Cape Canaveral rakétaindító bázisáról Thor–Delta hordozórakétával történt.
Fő részei:
Sikeres szolgálatot teljesítő műholdak: OSO 1; OSO 2; OSO 3; OSO 4; OSO 5; OSO 6; OSO 7; OSO 8.