Kingman-zátony

Jelenleg a Kingman-zátony a társadalom különböző területei számára nagyon fontos és érdekes téma lett. A tudományos köröktől az üzleti életig a Kingman-zátony sok ember figyelmét felkeltette hatásának és mai relevanciájának köszönhetően. A technológiai és társadalmi fejlődés hozzájárult a Kingman-zátony növekedéséhez és jelentőségéhez a kortárs életben, ami végtelen vitákat, vitákat és elemzéseket generált a témával kapcsolatban. Éppen ezért ez a cikk részletesen és kritikusan foglalkozik a Kingman-zátony mai fontosságával, valamint a modern élet különböző aspektusaira gyakorolt ​​hatásával.

Kingman-zátony
OrszágAmerikai Egyesült Államok
Népesség
Teljes népesség0 fő (2015)
Földrajzi adatok
Fekvésekb. félúton Hawaii és Amerikai Szamoa között
Terület1 km²
Tengerszint feletti magasság1,0 m
Legmagasabb pontnem ismert
IdőzónaUTC−11
Elhelyezkedése
Kingman-zátony (Csendes-óceán)
Kingman-zátony
Kingman-zátony
Pozíció a Csendes-óceán térképén
é. sz. 6° 23′, ny. h. 162° 25′6.383333°N 162.416667°WKoordináták: é. sz. 6° 23′, ny. h. 162° 25′6.383333°N 162.416667°W
A Wikimédia Commons tartalmaz Kingman-zátony témájú médiaállományokat.

A Kingman-zátony egy 1 km2-es trópusi szirt a Csendes-óceán északi részén, nagyjából félúton Hawaii és Amerikai Szamoa között. A világ legkisebb függő területe.

A területnek csak neve zátony, valójában sziget. Zátonynak a korabeli hajósok nevezték el, s a hibás terminológia rajta ragadt. Kingman területe alig néhány négyzetméter, ez az a terület, mely dagály esetében is a vízszint felett van. Apály idején viszont Kingman egy 70 km2-es területet körbevevő atoll.