Ibn Abi Uszajbia

Napjainkban a Ibn Abi Uszajbia olyan téma, amely nagy érdeklődést és vitát vált ki a mai társadalomban. Relevanciája a személyes vonatkozásoktól a globális kérdésekig terjed, hatása pedig különböző területeken nyilvánvaló. Az idő múlásával a Ibn Abi Uszajbia továbbra is aktuális téma, amely továbbra is vitákat generál. A kutatás és elemzés szempontjából szükséges elmélyülni a Ibn Abi Uszajbia által lefedett különböző szempontokba, hogy megértsük annak hatókörét és jelentőségét a mai világban. Ebben a cikkben a Ibn Abi Uszajbia legrelevánsabb aspektusaiba fogunk beleásni, és elemezzük a mai társadalomra gyakorolt ​​hatását.

Ibn Abi Uszajbia
Született1203[1]
Damaszkusz
Elhunyt1270 (66-67 évesen)
Salkhad
Foglalkozása
SírhelyeSalkhad
A Wikimédia Commons tartalmaz Ibn Abi Uszajbia témájú médiaállományokat.

Ibn Abi Uszajbia (arabul: ابن أبي أصيبعة), teljes nevén Ibn Abi Uszajbia Nuvaffak al-dín Abú-l-'Abbász Ahmed b. Kászim, (Kairó, 1203Szalkhad, 1269) középkori arab orvos, tudománytörténetíró.

Kairóban született, ahol nagyapja és édesapja is az Ajjúbida szultánok udvarában viselt előkelő orvosi hivatalokat. Tanulmányait Kairóban kezdte, majd Damaszkuszban folytatta. Itt 1234-ben kinevezték a nagy Núri-kórház főorvosává, később pedig a szíriai Szalkhad emírjének lett udvari orvosa. Ezt a hivatalt egészen haláláig viselte. Nevét a híres keleti orvosokról és természettudósokról írt életrajzi szótára örökítette meg. A mű első teljes európai kiadását August Müller készítettel a 19. század végén.

Források

  1. Francia Nemzeti Könyvtár: BnF-források (francia nyelven). (Hozzáférés: 2015. október 10.)