Horvát férfi kézilabda-válogatott

A Horvát férfi kézilabda-válogatott témája minden korosztály és társadalmi réteg figyelmét felkeltette. A társadalomra gyakorolt ​​hatásától a szórakoztató világra gyakorolt ​​hatásáig Horvát férfi kézilabda-válogatott így vagy úgy nyomot hagyott. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Horvát férfi kézilabda-válogatott különböző oldalait, és elemezzük mindennapi életünkben betöltött fontosságát. A téma szakértőivel készített interjúk és releváns esettanulmányok segítségével igyekszünk megvilágítani ezt a ma nagyon aktuális témát. Kétségtelenül a Horvát férfi kézilabda-válogatott olyan alapvető szempont, amely alapos vizsgálatot érdemel. Így készülj fel, hogy belemerülj a Horvát férfi kézilabda-válogatott-be és mindenbe, amit kínál.

Horvát Horvátország
Horvát Kézilabda-szövetség
Adatok
Beceneve(i)Kauboji (cowboyok)
Szövetség neveHrvatski rukometni savez
KonföderációEHF (Európa)

Szövetségi kapitányIzland Dagur Sigurðsson

Legtöbb válogatottságDomagoj Duvnjak (253)
Legtöbb válogatott gólDomagoj Duvnjak (764)
Csapatmezek
Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
Hazai
Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
Csapatszínek
Idegenbeli
Nemzetközi szereplések
Nyári olimpiai játékok
Részvételek6 (Először: 1996)
Legjobb eredmény1. hely: 1996, 2004
Kézilabda-világbajnokság
Részvételek16 (Először: 1995)
Legjobb eredmény1. hely: 2003
Kézilabda-Európa-bajnokság
Részvételek16 (Először: 1994)
Legjobb eredmény2. hely: 2008, 2010, 2020

Az infobox utoljára frissítve: 2025. február 2.

A horvát férfi kézilabda-válogatott Horvátország nemzeti csapata, melyet a Horvát Kézilabda-szövetség irányít. A csapat beceneve: Kauboji (cowboy-ok). A legtöbb válogatottsággal Igor Vori rendelkezik.

Eredmények nemzetközi tornákon

A válogatott viszonylag rövid történelme ellenére a horvát csapat már elért jó néhány jelentős eredményt. Az 1990-es években felállhattak a dobogó harmadik fokára az 1994-es Európa-bajnokságon illetve másodikak lettek az 1995-ös világbajnokságon, mielőtt aranyérmet nyertek az 1996-os nyári olimpián.

A sikerek után egy hosszabb időszak következett jelentősebb eredmény nélkül. A világ elitjébe a 2003-as világbajnokság után tértek vissza, amit megnyertek Ivano Balić vezetésével, akit még ebben az évben a világ legjobbjának választottak. A 2004-es esztendőben először negyedik helyen végeztek az Európa-bajnokságon majd második olimpiai címüket begyűjtve veretlenül diadalmaskodtak az olimpián. A győzelem után egyértelművé vált, hogy az egyik fő esélyesei a 2005-ös tunéziai világbajnokságnak, ahol egészen a döntőig meneteltek, de ott kikaptak a spanyoloktól.

2006-ban negyedik helyen végeztek a kontinensviadalon. A középdöntőbeli csoportjukat megnyerve bejutottak az elődöntőbe, ahol Franciaország ellen a döntőbe jutásért, Dánia ellen pedig a harmadik helyért játszandó mérkőzésen szenvedtek vereséget.

A 2007-es németországi világbajnokságon az ötödik helyet szerezték meg, mivel a negyeddöntőben kiestek a franciák ellen. Horvátország volt az egyike azon nemzeteknek, amelyek a legjobb kézit játszották a tornán.

A 2008-as Európa-bajnokságon másodikak lettek, miután a döntőben vereséget szenvedtek Dániától. A horvátoknak sok gondjuk volt az Eb alatt. Ezek közé tartozott kulcsjátékosaik sérülései és a dánok elleni súlyos vereség. A középdöntőben játszandó utolsó meccsükön döntetlent értek el a házigazda Norvégiával szemben és bejutottak a legjobb négy közé, ahol a franciákat legyőzve ismét döntőt játszottak.

Jegyzetek

  1. a b Jugoszlávia része volt.

További információk