Hajagos-patak

Ebben a cikkben a Hajagos-patak hatásait tárgyaljuk a mai társadalom különböző aspektusaira. A gazdaságra gyakorolt ​​hatásától a kultúrában és oktatásban betöltött szerepéig a Hajagos-patak az emberek széles köre számára érdekes és releváns témának bizonyult. A történelem során a Hajagos-patak vita és elemzés tárgya volt, ma pedig jelenléte továbbra is nagy jelentőséggel bír különböző területeken. Ez a cikk feltárja a Hajagos-patak különböző dimenzióit, és megvizsgálja, hogyan formálta mai valóságunkat.

Hajagos-patak
Közigazgatás
OrszágokMagyarország Magyarország
Földrajzi adatok
Hossz33,3 km
Forrásszint270 m
ForrásBakony, Veszprém vármegye, Magyarország
TorkolatMarcal, Vinár
Térkép

A Hajagos-patak Veszprém vármegyében ered, mintegy 270 méteres tengerszint feletti magasságban. A patak forrásától kezdve északi-északnyugati irányban halad, majd eléri a Marcalt Vinárnál. A patak forrása egy bővizű karsztforrás, a Hideg-kút.

A Hajagos-patak vízgazdálkodási szempontból a Marcal Vízgyűjtő-tervezési alegység működési területét képezi.[1] A Hajagos-patakon Nemesszalóknál található vízmérce, amelyen az eddig mért legmagasabb vízállás 126 centiméter volt 2005. augusztus 22-én.[2]

A patakba útja során beleömlik a Tegye-víz, a Gányás-patak és a Szalóki-patak.

Part menti települések

Jegyzetek

  1. Marcal Vízgyűjtő-tervezési alegység. . (Hozzáférés: 2013. szeptember 14.)
  2. Hajagos-patak, Vízügyi honlap. vizugy.hu. (Hozzáférés: 2015. május 23.)