Gangl Borászat

A következő cikkben a Gangl Borászat-ről fogunk beszélni, amely ma nagyon fontos téma. A Gangl Borászat egy olyan téma, amely világszerte sok ember figyelmét felkeltette, akár a társadalomra gyakorolt ​​hatása, akár személyes szintű jelentősége, akár a mindennapi élet különböző területeire gyakorolt ​​hatása miatt. A Gangl Borászat megjelenése óta széles körű vitát váltott ki, és egyre nagyobb érdeklődést váltott ki a szakértők és a hobbibarátok körében. Ebben a cikkben a Gangl Borászat-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, elemezzük jelentőségét, következményeit és időbeli alakulását. Készüljön fel, hogy belépjen a Gangl Borászat lenyűgöző világába, és fedezze fel mindazt, amit ez a téma kínál!

Gangl Borászat
Típuspincészet
SzékhelySopron
CímLehár Ferenc u. 58.
Iparágborkészítés
Termékekbor
A Gangl Borászat weboldala

A Gangl Borászat a soproni borvidék borpincészete, melyet a Gangl testvérek működtetetnek.

Történet

A Gangl család közel másfél évszázada foglalkozik szőlészettel és borászattal. A család a Fertő tavat körülölelő dombokon termesztett szőlőt, melyből mára kialakult egy kisebb borászati és turisztikai vállalkozás. Termőhelyük a Steinhofer, a Kogl, a Spitz steiner, a Kohlenberg és a Fertőpart. A készített borok a Kékfrankos, a Merlot, a Zweigelt, a Cabernet sauvignon, a Sauvignon blanc és a Kékfrankos rozé. A Sopron belvárosától negyedórára található pincerendszert kétszáz éve kezdték el kialakítani. Mára már vinotékával rendelkező és a turisták fogadására is alkalmas vendéglátó hely lett.

Hegybe vájt pincével rendelkeznek, mely mintegy kétszáz éves. Boraik (kékfrankos, cuvée) korábban több helyi és nemzeti megmérettetésen szerepeltek kiemelkedően.[1][2]

Technológia

A borászat a Gangl testvérek, Zoltán és Szabolcs által vezetett, nyolc hektáron gazdálkodó családi vállalkozás. Nem nagy területen gazdálkodnak és nem tartoznak a borvidék modern vezető borászataihoz sem. A pincéjükben megőrzött muzeális tárgyak látványa is inkább a régi időket idézi. Borászatuk ötvözi a klasszikus és a modern technológiát. A fehér és rozé borok reduktív technológiával, a vörösborok érleléssel készülnek. Specialitásuk a Soproni Kékfrankos és a Soproni Kékfrankos Rozé.

Borok és eredmények

  • 2010. Syngenta Borverseny Nagy Arany minősítés: Soproni Kékfrankos 2008-as válogatás
  • 2013. Prestitge reserve best buy: Soproni Kékfrankos 2009-es válogatás[1]
  • 2014. Legjobb borok lista 2014: 2006-os Soproni Cuvée[3]

Jegyzetek

  1. a b Prestige Reserve és Prestige Award 2013 - Újra Szepsy a csúcson! (magyar nyelven). Az ihatóbb Magyarországért. magyarborkulturaert.hu, 2013. december 15. . (Hozzáférés: 2014. szeptember 8.)
  2. Siófokon ismét a boroké volt a főszerep (magyar nyelven). boraszat.hu, 2010. március 2. . (Hozzáférés: 2014. szeptember 8.)
  3. Legjobb borok lista 2014 (magyar nyelven). borhirek.blog.hu. (Hozzáférés: 2014. szeptember 8.)

Források