Fügefalevél (film)

Ebben a cikkben a Fügefalevél (film) lenyűgöző világába fogunk beleásni. A Fügefalevél (film) eredetétől mai relevanciájáig számos területen érdekelt. A történelem során a Fügefalevél (film) bizonyította befolyását a társadalomban, a kultúrában, a technológiában, a politikában és sok más területen. A mélyreható elemzés során feltárjuk a Fügefalevél (film) körül kialakult különböző nézőpontokat és megközelítéseket, valamint annak a mindennapi életre gyakorolt ​​hatását. Ez a cikk átfogó képet kíván adni a Fügefalevél (film)-ről, releváns és naprakész információkat nyújtva azoknak, akik érdeklődnek a témával kapcsolatos ismereteik bővítése iránt.

Fügefalevél
1966-os magyar film
RendezőMáriássy Félix
Főszerepben
Gyártás
Ország Magyarország
Nyelvmagyar
Forgalmazás
Bemutató1966
További információk

A Fügefalevél 1966-ban bemutatott fekete-fehér magyar filmszatíra, Máriássy Félix rendezésében, Bessenyei Ferenc, Sinkó László és Halász Judit főszereplésével.

Cselekmény

Csiki B. István (polgári nevén valójában csak Barta István) fiatal szerkesztő-újságíró a kádári kor Magyarországának egyik vidéki városában, Halmazon; szókimondó stílusa révén rajongókat és bírálókat is szép számmal szerez magának.

Egy nap a városban új köztéri szobrot lepleznek le, egy zenélő férfiaktot. A szobor meztelensége többeket is meglep a város vezetőségében, amikor pedig meghallják, hogy ezt a megyétől érkezett díszvendég, Génusz is gúnyos (illetve általuk annak hitt, bár utólag kiderül, hogy Génusz által egyszerűen viccesnek szánt) megjegyzéssel illeti, Pattantyús, a helyi lap főszerkesztője úgy dönt, hogy a szerkesztőségének vitriolos cikkben kell tiltakoznia a közerkölcsöt sértő meztelenség, a "burzsoá pornográfia" botrányos megnyilvánulása ellen.

Sokan ugyanakkor védelmükbe veszik a szobrot, élükön Csiki B.-vel, akinek bátor kiállást hirdető publicisztikáját még az egyik fővárosi lap is felkarolja és leközli. Az ügy már majdnem a szakmai előrelépést és a magánéleti boldogságot is elhozza az ifjú titánnak, amikor kellemetlen meglepetésre derül fény…

Közreműködők

Szereplők

Alkotók

Forgatási helyszín

A filmbeli Halmaz jeleneteit Cegléden vették fel. A filmben a Cegléd–Hantháza-vasútvonal egyes részletei is láthatóak.

Jegyzetek