Castel Capuano

A modern világban a Castel Capuano nagy érdeklődés és vita tárgyává vált. A Castel Capuano eredetétől a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáig a különböző területek szakértőinek tanulmányozásának és elemzésének tárgya volt. Relevanciája túlmutat a határokon és a kultúrákon, hiszen hatása a mindennapi élet minden területén érezhető. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Castel Capuano-hez kapcsolódó különböző szempontokat, az eredetétől a mai fejlődéséig. Szigorú és részletes elemzéssel igyekszünk jobban megérteni a Castel Capuano jelentőségét a mai társadalomban és a jövőbeni vetületét.

Nápoly történelmi központja
Világörökség
Castel Capuano
Castel Capuano
Adatok
OrszágOlaszország
TípusKulturális helyszín
KritériumokII, IV
Felvétel éve1995
Elhelyezkedése
Castel Capuano (Nápoly)
Castel Capuano
Castel Capuano
Pozíció Nápoly térképén
é. sz. 40° 51′ 12″, k. h. 14° 15′ 51″40.853333°N 14.264167°EKoordináták: é. sz. 40° 51′ 12″, k. h. 14° 15′ 51″40.853333°N 14.264167°E
A Wikimédia Commons tartalmaz Castel Capuano témájú médiaállományokat.

A Castel Capuano egy vár Nápolyban. Nevét onnan kapta, hogy a Capua felé vezető út mentén épült, a Via Tribunali keleti végében. Hosszú ideig a nápolyi bíróság székhelye volt, amíg át nem költöztették a Centro Direzionaleban felépített új épületbe. Ma a rendőrség egyik székhelye.

Leírása

Az épületet a 12. században I. Vilmos, Normann Roger fia építtette, a Nápolyi Királyság első uralkodója. A Hohenstauf-házból származó II. Frigyes német-római császár tovább bővítette és királyi rezidenciává tette. A 16. század során, Pedro Alvarez de Toledo spanyol alkirály ide telepítette az államigazgatási és bírósági hivatalokat, így alakult át Bírósági Csarnokká (helyi megnevezése Vicaria). Alagsorát börtönként használták. A bejárat felett V. Károly címere látható, aki 1535-ben Nápolyban járt.

Az utolsó átépítések során (1860-ban) elvesztette az eredeti külsejét.

Sommaria-kápolna

A Sommaria egy reneszánsz stílusú kápolna. 1540-ben épült Don Pedro de Toledo alkirály kérésére. A kápolnát Pedro Rubiales, Giorgio Vasari tanítványának freskói díszítik.

Források