Bársonyhomlokú csuszka

Ez a cikk a Bársonyhomlokú csuszka témával foglalkozik, amely különböző területeken nagy érdeklődést váltott ki. A Bársonyhomlokú csuszka felkeltette a kutatók, akadémikusok, szakemberek és a nagyközönség figyelmét a mai jelentőségének köszönhetően. Ez a cikk a Bársonyhomlokú csuszka-hez kapcsolódó különböző megközelítéseket, nézőpontokat és szempontokat vizsgálja meg azzal a céllal, hogy átfogó és teljes képet adjon erről a kérdésről. A Bársonyhomlokú csuszka eredetétől a társadalomra gyakorolt ​​​​hatásáig alaposan megvizsgáljuk, mit jelent a Bársonyhomlokú csuszka, és milyen hatásai vannak a különböző kontextusokban. Ezen túlmenően a Bársonyhomlokú csuszka-hez kapcsolódó lehetséges jövőbeli perspektívákat és trendeket elemezzük, hogy megértsük a hosszú távú előrejelzését.

Bársonyhomlokú csuszka
Természetvédelmi státusz
Nem fenyegetett
      
Rendszertani besorolás
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)
Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)
Osztály: Madarak (Aves)
Rend: Verébalakúak (Passeriformes)
Család: Csuszkafélék (Sittidae)
Nem: Sitta
Faj: S. frontalis
Tudományos név
Sitta frontalis
Swainson, 1820
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Bársonyhomlokú csuszka témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Bársonyhomlokú csuszka témájú médiaállományokat és Bársonyhomlokú csuszka témájú kategóriát.

A bársonyhomlokú csuszka (Sitta frontalis) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe, ezen belül a csuszkafélék (Sittidae) családjába tartozó faj.

A magyar név forrással nincs megerősítve.

Előfordulása

Banglades, Bhután, Brunei, Kambodzsa, Kína, India, Indonézia, Laosz, Malajzia, Mianmar, Nepál, a Fülöp-szigetek, Srí Lanka, Thaiföld és Vietnám területén honos. A természetes élőhelye szubtrópusi és trópusi síkvidéki és hegyi esőerdők, száraz erdők, mangroveerdők és mocsári erdők, valamint ültetvények.

Alfajai

  • Sitta frontalis corralipes (Sharpe, 1888)
  • Sitta frontalis frontalis Swainson, 1820
  • Sitta frontalis palawana
  • Sitta frontalis saturatior E. J. O. Hartert, 1902
  • Sitta frontalis velata

Megjelenése

Testtömege 12-13 gramm.

Életmódja

Sikeres vadászat

Források

További információk