Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Brickfilm-et, és azt, hogy milyen hatással volt életünk különböző területeire. A Brickfilm megjelenésétől jelenlegi fejlődéséig számos területen és tudományterületen tanulmányozás és vita tárgya volt. Az évek során a Brickfilm nagy érdeklődést és kíváncsiságot váltott ki a társadalomban, és számos kutatás és projekt ihletforrása volt. Ebben az értelemben lenyűgöző elemezni, hogy a Brickfilm hogyan befolyásolta azt, ahogyan a minket körülvevő világot észleljük, valamint interperszonális kapcsolatainkat és mindennapi életünket. Reméljük, hogy így teljes és részletes képet adunk a Brickfilm mindennapi életünkre gyakorolt hatásáról.
A brickfilm (Magyarországon Legófilmként is említik) az utóbbi években terjedő animációs filmtechnika, amely LEGO játékelemek animációjából indul ki. Az ilyen filmek többnyire stop motion technikával készülnek. A kész animációt aztán zenével, szinkronnal és CGI-vel teszik még élvezetesebbé. Elterjedésükben döntő szerepet játszik a YouTube videómegosztó portál.
A YouTube ismertté válásával párhuzamosan egyre népszerűbb mind professzionális, mind amatőr filmesek körében ismert filmek (pl. Monty Python: Gyalog galopp) valamely híres jelenetének filmre vitele, Lego játékelemekből álló díszletek és szereplők segítségével. A világ első ismert brickfilm-ét 1980 és 1989 között készítette az ausztrál Lindsay Fleay "The Magic Portal" (A varázslatos átjáró) címmel 16 mm-es filmre. Azért is különleges, mert nem csak hagyományos stop motion animáció (bábokról képkockánként rögzített animáció) jelenik meg benne, hanem pixilláció (élő szereplők, színészek képkockánként felvett mozdulataiból kialakított animációs technika). A brickfilmek sikere inspirálta a LEGO játékok gyártó cégét egy Lego Studios sorozat kiadására, amelyhez video-vágó szoftver és PC-s kamera tartozik. Fontos megjegyezni, hogy az efféle brickfilm-ek nem kizárólag a fiatalabbak munkái, szívesen alkot példaképp Nathan Wells (OneBrickStudios), aki 22 éves egyetemista létére évekig készítette a kivételesen jó minőségű brick filmeket, melyek megtekinthetők a Youtube-on. David Pagano (Paganomation) is folyamatosan feltölti a LegoClub TV-nek készült szintén felülmúlhatatlan munkáit.