Mai cikkünkben a Bombariadó témájában fogunk elmélyülni, amely kérdés az utóbbi időben sokak figyelmét felkeltette. Eredetétől a mai társadalomban betöltött relevanciájáig elmélyülünk annak különböző aspektusaiban, hogy megértsük jelentőségét és hatását a különböző területeken. A Bombariadó egy olyan téma, amely nagy érdeklődést váltott ki a mindennapi életben való relevanciája miatt, és ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk, hogy milyen következményekkel jár a különböző kontextusokban. Készüljön fel, hogy belépjen a Bombariadó izgalmas világába, és fedezze fel mindazt, amit ez a téma kínál!
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
A bombariadó egy vészhelyzet, amelyet azt követően rendelnek el a hatóságok vagy a fenyegetett intézmény vagy létesítmény illetékes vezetője, hogy valaki, általában ismeretlen személy, leggyakrabban telefonon azzal fenyegetőzik, hogy pokolgépet fog robbantani. A fenyegetés tudomásulvétele után a bombariadót mindenképp elrendelik, és az addig fennáll, amíg meg lehet állapítani, hogy a hivatkozott robbanószerkezet nem létezik, vagy hatástalanították. Nevével ellentétben a bombariadóval való fenyegetés eszköze, ha valós, általában nem bomba, hanem a már említett pokolgép (robbanószerkezet, szakmai nyelven: pirotechnikai eszköz).
A legtöbb ország jogszabályai bűncselekményként kezelik a pokolgéppel való fenyegetést.
Például, az amerikai Massachusetts államban a büntetés lehet akár 20 év börtön, 50 000 dollár pénzbüntetés, és az okozott kár megtérítése (MGL c.269 s.14.).
Magyarországon a Büntető Törvénykönyv a pokolgéppel való fenyegetést a következő bűncselekmény-kategóriákba sorolja be: