Bolyai Társaság (Kolozsvár)

Ebben a cikkben a Bolyai Társaság (Kolozsvár) lenyűgöző világát és mindazt, amit ez a fogalom magában foglalhat, megvizsgáljuk. A Bolyai Társaság (Kolozsvár) eredetétől a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáig a történelem során vita, tanulmányozás és elmélkedés tárgya volt. A cikk oldalain a Bolyai Társaság (Kolozsvár) számos aspektusába fogunk beleásni, elemezve annak relevanciáját különböző kontextusokban és életünkre gyakorolt ​​hatását. Kritikus és gondolkodó szemmel megvizsgáljuk, hogy a Bolyai Társaság (Kolozsvár) milyen szerepet játszik modern társadalmunkban, és hogyan fejlődött az idők során. Készüljön fel egy lenyűgöző utazásra a Bolyai Társaság (Kolozsvár)-en keresztül, és fedezze fel mindazt, amit ez a koncepció kínál.

A Bolyai Társaság a romániai magyar felsőfokú oktatás egyik háttérintézménye. Célja: az önálló magyar felsőoktatási intézményrendszer megteremtésére irányuló jogos és megalapozott közösségi igények támogatása és képviselete, az állami tudományegyetem létrehozását is beleértve, valamint e cél törvényes úton történő megvalósítási módjainak a feltárása.[1]

1990 tavaszán alakult a Bolyai Bizottság utódaként, kolozsvári székhellyel működik. Működteti az Egyetemi Műhely Kiadót. Pályázatokat hirdet, vendégtanár-programot működtet, konferenciákat szervez, könyvtárából számos szakkönyv, periodika és szépirodalmi mű kölcsönözhető.

Elnökei

Jegyzetek

  1. Alapszabályzat. . (Hozzáférés: 2011. december 27.)

Források