Mai cikkünkben a A 2001. szeptember 11-i terrortámadások után lejátszásra alkalmatlannak ítélt dalok listája témával foglalkozunk, amely téma az utóbbi időben nagy érdeklődést váltott ki. A A 2001. szeptember 11-i terrortámadások után lejátszásra alkalmatlannak ítélt dalok listája olyan téma, amely bármilyen korú és hátterű embert érint, és következményei sokrétűek és jelentősek. Ebben a cikkben a A 2001. szeptember 11-i terrortámadások után lejátszásra alkalmatlannak ítélt dalok listája különböző aspektusait fogjuk feltárni, eredetétől és történetétől a mai társadalomra gyakorolt hatásáig. Ezenkívül különböző nézőpontokat és véleményeket fogunk megvizsgálni a A 2001. szeptember 11-i terrortámadások után lejátszásra alkalmatlannak ítélt dalok listája-ről, azzal a céllal, hogy kiegyensúlyozott és teljes képet adjunk a témáról. Olvasson tovább, hogy megtudjon mindent, amit a A 2001. szeptember 11-i terrortámadások után lejátszásra alkalmatlannak ítélt dalok listája-ről tudnia kell!
Ez a lista azokat a dalokat tartalmazza, amelyeket az amerikai Clear Channel lejátszásra alkalmatlannak ítélt a 2001. szeptember 11-ei terrortámadások után. A támadások utáni napokban több rádió- és televízióadó változtatta meg a műsorrendjét az eseményekre reagálva. Ez idő alatt terjedt el az a szóbeszéd, hogy a Clear Channel Communications és leányvállalatai létrehoztak egy listát, amely a vitatható szöveggel rendelkező dalokat tartalmazza, és az állomások nem kívánják lejátszani az ilyen dalokat. A listát a független Hits Daily Double hírlevél terjesztette.
A lista 166 dalt tartalmaz, köztük a Rage Against the Machine összes művét, valamint több előadó által feldolgozott dalt (például a Knockin’ on Heaven’s Doort Bob Dylan és a Guns N’ Roses előadásában is). Érdekesség, hogy az Alien Ant Farm által feldolgozott Smooth Criminal szerepel a listán, miközben a Michael Jackson által énekelt eredeti lemaradt róla. A dalokat előadók szerint csoportosítva, betűrendben sorolják fel.
A lista létjogosultságát és következetességét sokat kritizálták. Olyan dalok is felkerültek, amelyek csak címükben utaltak a halálra, vagy tévesen értelmezték a szövegüket. A The Beatles A Day in the Life című dala annak ellenére szerepel, hogy egy autóbalesetről szól. Ugyanakkor az I am the Walrus, amely egy keddi mészárlást említ meg, nem szerepel a listán (a terrortámadás is keddi napra esett). Alfred Matthew Yankovic Christmas Gound című dala egy karácsony napján elkövetett atombomba támadást emleget, ennek ellenére nincs rajta a listán. Többek között sokan a listára nem illőnek tartották a Queen Killer Queen, a Barenaked Ladies Falling for the First Time című dalát.