VárosValencia
JátékvezetőAntonio Mateu Lahoz
Nézőszám52 953
 ← 20132015 →

A 2014-es spanyol labdarúgókupa-döntő (hivatalos nevén: Copa del Rey Final) 2014. április 16-án került megrendezésre a valenciai Estadio Mestallában. A mérkőzést a Real Madrid és a FC Barcelona játszotta. A Real Madrid a klub története során 19. alkalommal nyerte meg a spanyol Király-kupát.

Út a döntőbe

Real Madrid Forduló Barcelona
Ellenfél Eredmény Mérkőzések Ellenfél Eredmény Mérkőzések
Olímpic de Xàtiva 2–0 0–0 vendég; 2–0 hazai A legjobb tizenhat közé jutásért Cartagena 7–1 4–1 vendég; 3–0 hazai
Osasuna 4–0 2–0 hazai; 2–0 vendég Nyolcaddöntők Getafe 6–0 4–0 hazai; 2–0 vendég
Espanyol 2–0 1–0 vendég; 1–0 hazai Negyeddöntő Levante 9–2 4–1 vendég; 5–1 hazai
Atlético Madrid 5–0 3–0 hazai; 2–0 vendég Elődöntő Real Sociedad 3–1 2–0 hazai; 1–1 vendég

A mérkőzés

A Real Madrid a 11. perc elején kontrából szerzett vezetést. Di María lépett ki a jobb szélről érkezve, Jordi Alba hiába üldözte, és érte utol, az argentin szélső laposan kilőtte a hosszú, bal alsót. José Manuel Pinto vetődött ugyan a jól meghelyezett labdára, de csak beleérni tudott, hárítani nem, ezzel a madridiak vezettek 1-0-ra. A 68. percben aztán Xavi szögleténél Pepe számolta el magát csúnyán, és a fiatal Marc Bartra kiegyenlített. A mérkőzés végeredményét Gareth Bale alakította ki. A 85. percben a bal szélen elviharzott, lefutotta az őt majdnem a lelátóra leütköző Bartrát, és az ötös sarkáról Pinto mellett a kapuba spiccelt.

Források

1. La RFEF acogió la reunión entre los finalistas de la Copa de SM el Rey (spanyol nyelven). Royal Spanish Football Federation, 2014. február 20. . (Hozzáférés: 2014. február 20.)
  2. Cristiano Ronaldo out of Real Madrid v Barcelona tie. BBC Sport, 2014. április 15. (Hozzáférés: 2014. április 16.)
  3. Barcelona 1-2 Real Madrid Live. Daily Telegraph, 2014. április 16. (Hozzáférés: 2014. április 17.)
  4. Barcelona 1-2 Real Madrid. BBC Sport, 2014. április 16. (Hozzáférés: 2014. április 17.)
  5. Brilliant Bale breakaway heaps more misery on Martino's men. Goal.com, 2014. április 16. (Hozzáférés: 2014. április 17.)
  6. Bale eldöntötte! A Real Madridé a Király-kupa!. Nemzeti Sport. (Hozzáférés: 2014. április 16.)
  7. areth Bale nyerte meg a Madridnak a kupát. inforadio. . (Hozzáférés: 2014. április 16.)
  8. Real Madrid's Gareth Bale gallops past Barcelona to land Copa del Rey. Guardian, 2014. április 16. (Hozzáférés: 2014. április 17.)