A 1804 a tudományban téma az évek során sok ember figyelmét felkeltette. Fontosságát és relevanciáját tükrözi a témában készült vélemények és tanulmányok száma. A 1804 a tudományban eredetétől napjainkig vita és elemzés tárgya volt, és utat nyit a végtelen elmélkedések és felfedezések előtt. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a 1804 a tudományban különböző aspektusait és perspektíváit, megvizsgálva a hatását a különböző kontextusokban, valamint az idők során bekövetkező fejlődését. A 1804 a tudományban eredetétől napjainkig vita és elemzés tárgya volt, és utat nyit a végtelen elmélkedések és felfedezések előtt. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a 1804 a tudományban különböző aspektusait és perspektíváit, megvizsgálva a hatását a különböző kontextusokban, valamint az idők során bekövetkező fejlődését.
szeptember 6. – Joseph Gay-LussacJean-Baptiste Biot francia fizikussal együtt hidrogénnel töltött léggömbön 7000 m-nél magasabbra emelkedik, közben vizsgálják a légkör hőmérsékletét, összetételét és a földi mágneses mező változását
Kémia
Friedrich Sertürner (Friedrich Wilhelm Adam Sertürner) német kémikus, gyógyszerész elsőként állít elő morfint (ópiumból); az anyagot Morfeusz, az álom görög istene után nevezte el.
Publikációk
Megjelenik James Parkinson nagy művének első kötete: Organic Remains of a Former World (A régi világ szerves maradványai). Második kötetét 1808-ban, harmadik kötetét 1811-ben publikálta, mindegyik művét ő maga illusztrálta.
március 26. – Kempelen Farkas magyar feltaláló; legismertebb találmányai a sakkautomata, a kézzel működtetett beszélőgép és a vakok számára készített domború betűs írógépe szedő- és nyomtatógép (* 1734)
október 2. – Nicolas-Joseph Cugnot francia tüzértiszt, mérnök és feltaláló, aki elkészítette az egyik első önjáró, gőzgéppel hajtott kocsit. Ez volt a világ első működő gőzüzemű járműje, a gőzmozdony és az automobil közös ősének tekinthető (* 1725)