A Wikipédia:Rágalmazás ma egyre aktuálisabb téma. Hatása különböző területekre terjed ki, a technológiától a politikáig, általában a társadalomig. Az évek során a Wikipédia:Rágalmazás folyamatos vitát generált, felkeltette a kutatók, szakértők és a nagyközönség érdeklődését. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Wikipédia:Rágalmazás-et körülvevő különböző oldalakat és perspektívákat, elemezve annak időbeli alakulását és a kortárs élet különböző területeire gyakorolt hatását.
Ezen az oldalon a Wikipédia egyik irányelvét olvashatod. Az itt leírtak minden szerkesztő számára követendőek, de fontosabb a józan ész, mint a szabály betűje, és előfordulhatnak indokolt kivételek is. Ha módosítani szeretnél rajta, kérd ki mások véleményét a vitalapján vagy a Kocsmafal megfelelő szekciójában! |
A Wikipédia célja, hogy olyan enciklopécikus információforrást alkosson, mely szigorúan ragaszkodik a semleges nézőponthoz, és az ellenőrizhetőség érdekében az összes állítást megbízható, nyilvános forrásokra való hivatkozással támasztja alá.
Minden szerkesztő felelőssége biztosítania, hogy a Wikipédiára feltöltött anyagok nem rágalmazóak vagy becsületsértőek.
A Wikipédia irányelve szerint azután, hogy a rágalmazásra egyértelműen fény derült, az anyagot el kell távolítani
Ha valaki megrágalmazott a Wikipédián, küldj egy e-mailt az info-hu (kukac) wikimedia.org –ra és írd le pontosan, hivatkozásokkal, hogy mi a gondod.