Wikipédia:Konszenzus

Ebben a cikkben a Wikipédia:Konszenzus izgalmas világát tárjuk fel, amely az elmúlt években számos kutató, szakértő és rajongó érdeklődését keltette fel. A Wikipédia:Konszenzus eredetétől a kortárs társadalomra gyakorolt ​​hatásáig jelentős szerepet játszott számos területen, a tudománytól és a technológiától a populáris kultúráig és politikáig. Ezeken az oldalakon a Wikipédia:Konszenzus számos aspektusát, valamint a jövőre vonatkozó következményeit és perspektíváit vizsgáljuk meg. Készüljön fel egy lebilincselő és szemet nyitó utazásra, amely megkérdőjelezi a Wikipédia:Konszenzus megértését, és elvezeti Önt a Wikipédia:Konszenzus fontosságának átgondolására. a mai világ..

Konszenzusnak nevezzük, amikor egy adott döntés tartalmával minden résztvevő egyetért. A teljes egyetértés nagy előnye, hogy nem maradnak ellenérdekeltek a döntés megvalósítása folyamán.

A konszenzus létrehozása során a résztvevők közös álláspontot alakítanak ki, mely mindenki számára elfogadható. A konszenzusos döntés létrejöttéhez szükséges a legnagyobb ráfordítás: időben, figyelemben, rugalmasságban, ám ebben az esetben a megvalósítás során akár nagyságrendekkel kisebb akadályok merülnek fel. A konszenzus során nehézséget okozhat a döntésben érintettek és érdekeltek megfelelően széles körének bevonása, különben többségi döntés vagy diktatúra (önkényuralom) esete állhat elő.

Összességében a konszenzus a hosszútávú eredményességre törekvő szervezetek, csoportok munkamódszere.

Lásd még

Külső hivatkozások