A mai világban a Wikipédia:Ázsia-hónap 2022 továbbra is állandó érdeklődés és vita téma. A technológia fejlődésével és a globalizációval a Wikipédia:Ázsia-hónap 2022 példátlan jelentőségűvé vált a modern társadalomban. A gazdaságra gyakorolt hatásától a kultúrára és politikára gyakorolt hatásig a Wikipédia:Ázsia-hónap 2022 olyan jelenséggé vált, amely a kortárs élet minden területére kiterjed. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Wikipédia:Ázsia-hónap 2022 különböző oldalait, és elemezzük elérhetőségét és hatását a mai világban.
Az Ázsia-hónap 2022 szócikkíró verseny 2022. november 1. és november 30. között kerül megrendezésre, a globális versenyben csaknem 50 Wikipédia vesz részt. A verseny célja Ázsia jobb megismerése, az Ázsiával kapcsolatos szócikkek számának gyarapítása. (Ázsia országainak listája)
Ha új vagy a Wikipédián, kattints a „Tanácsok új szerkesztőknek” című fülre kezdeti segítségért!
Lásd még: Wikipédia:Ázsia-hónap
Ha most kezded szerkeszteni a Wikipédiát, kezdetben ijesztő lehet, de van segítség!
Bevezetés a szerkesztésbe
Az első lépések oldalon eligazítást találsz a szerkesztésről. Ha egyelőre bizonytalan vagy, a szerkesztést kezdheted egy saját szerkesztői térben lévő allapon.
Ha esetleg elakadnál, kérhetsz magad mellé wikipédiás mentort, és kérdezhetsz itt a verseny vitalapján is (a kérdéseket a fenti vitalap fülre kattintva, a lap alján találod meg).
Új szócikk indítása
Új szócikk indításához írd be a címét az alábbi mezőbe, nyomj entert és kezd el írni a szócikket. Ne felejtsd el a kész művet utána elmenteni a „Lap mentése” gombra kattintva, és utána visszajönni ide és a lap alján a listába felírni a címét és elmenteni a lapot!
A már egyszer elkezdett cikket a mentés után tovább tudod szerkeszteni (pl. ha ismét beírod a címét a fenti mezőbe; vagy a lap tetején jobb oldalt található „szerkesztés” feliratú fülre kattintva).
Kérdésed van?
Az alábbi mezővel felteheted kérdéseidet, ha később visszajössz, a válaszokat itt találod.
Alternatívaként, kérhetsz Facebook-csoportunkban is segítséget.
A 2022-es Ázsia-hónap során 12 szerkesztő 52 szócikket nevezett, ebből 42-t tudtunk befogadni.
A legtöbb szócikket, 21 darabot, Jávori István küldte be, így ő lett a magyar Wikipédia Ázsia-nagykövete 2022-ben, melyet egy 12 ezer forintos utalvánnyal díjaztunk.
A zsűri különdíjat ítélt meg az alábbi szerkesztőknek:
Ezen felül az öt legtöbb befogadott szócikket beküldő szerkesztő (Jávori István, Zerind, Hollófernyiges, Pallor és Malatinszky) Wikipédiás ajándékot választhatnak maguknak.
Köszönjük a részvételt és a szép cikkeket!
A verseny egyik célja, hogy jó minőségű, használható szócikkek szülessenek. Ennek fényében az alábbi szabályok vonatkoznak a nevezett szócikkekre:
A szócikkek nevezése a Kezelőpult nevű eszközön keresztül történik. Az eszköz felületére a meglévő Wikipédia-azonosítóddal nagyon könnyű a regisztráció, csupán egyetlen hozzájárulást kell adni az eszköznek, és a globális azonosítóddal bejelentkeztet. Itt csatlakozni kell a programhoz egy gombnyomással. Bejelentkezés után az Szócikkek hozzárendelése az azonosítómhoz gombra kattintva rendelhetsz magadhoz szócikket a felületen.
Amennyiben gondod adódik az eszközzel, kérlek jelezd a vitalapon, majd kicsit később próbáld meg újra. Ha a probléma makacsul fennáll, ezen az oldalon vezetheted fel a nevezett szócikket.