United States Environmental Protection Agency

Napjainkban a United States Environmental Protection Agency olyan téma, amely nagy aktualitást kapott a mai társadalomban. Az idő múlásával a United States Environmental Protection Agency felkeltette a szakemberek, a szakértők és általában a polgárok figyelmét, vitát generálva a mindennapi élet különböző területein gyakorolt ​​hatásairól és hatásairól. A tudományos területtől a kulturális területig a United States Environmental Protection Agency-nek sikerült megalapoznia magát a különféle jelenségek és problémák megvitatásában és elemzésében. Éppen ezért elengedhetetlen a United States Environmental Protection Agency tanulmányozásának és megértésének elmélyítése, hogy teljesebb és gazdagabb ismereteket szerezzünk ebben a témában. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a United States Environmental Protection Agency különböző perspektíváit és dimenzióit, és egy olyan átfogó jövőképet kínálunk, amely lehetővé teszi számunkra, hogy megértsük jelentőségét és hatását a mai társadalomra.

Az Amerikai Környezetvédelmi Hivatal (United States Environmental Protection Agency, röviden EPA vagy USEPA) az USA szövetségi kormányzatához tartozó hivatal, melynek feladata a vegyi anyagokkal kapcsolatos szabályozás, az emberi egészség védelme a természeti erőforrások: föld, víz, levegő megőrzésén keresztül. Az EPA létrehozását Richard Nixon kezdeményezte, működését 1970. december 2-án kezdte meg, ettől kezdve ez a hivatal az első számú felelős az Amerikai Egyesült Államok környezetvédelmi tárgyú szabályozásáért.[1] Igazgatóját közvetlenül az USA elnöke jelöli ki. Az EPA nem tartozik a kormányügynökségek közé, de általában vezetője bekerül a kabinetbe. A jelenlegi hivatalvezető és helyettese Stephen L. Johnson, illetve Marcus Peacock. A hivatalnak mintegy 18 000 főállású alkalmazottja van,[2] a 2007-es adatok szerint 7,3 milliárd amerikai dollárral gazdálkodhatott.[2][3]

Külső hivatkozások

Jegyzetek

  1. Public Access - When and how was the EPA Created?. U.S. EPA. (Hozzáférés: 2008. június 14.)[halott link]
  2. a b Joseph Kahn and Jim Yardley. „As China Roars, Pollution Reaches Deadly Extremes”, New York Times, 2007. augusztus 26. 
    Also see U.S. Census Bureau spreadsheet Archiválva 2007. január 23-i dátummal a Wayback Machine-ben
  3. EPA budget (PDF)