A Tyihvini temető témája nagy érdeklődést és vitát váltott ki a kortárs társadalomban. A kezdetektől napjainkig a Tyihvini temető alapvető szerepet játszott az élet különböző területein, befolyásolva a kultúrát, a gazdaságot, a politikát és az interperszonális kapcsolatokat. Az idők során a Tyihvini temető fejlődött, és alkalmazkodott a modern világ változásaihoz és kihívásaihoz, új lehetőségeket és kihívásokat teremtve az egyének és a közösségek számára. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Tyihvini temető jelentőségét és hatását mai világunkban, elemezve következményeit és lehetséges jövőbeli perspektíváit.
A Tyihvini temető (oroszul: Тихвинское кладбище, magyaros átírással: Tyihvinszkoje kladbiscse) egy híres sírkert Oroszországban, Szentpétervárott, az Alekszandr Nyevszkij-kolostor területén, Oroszország egyik jelentős nemzeti emlékhelye. Itt nyugszanak sokan a legnagyobb orosz művészek közül.
Története
A 19. század elején a Alekszandr Nyevszkij-kolostor mellett fekvő Lazarev (Lazarevszkoje) temető kicsinek bizonyult, és bővítéséhez új földterületet jelöltek ki a Monasztirka folyó (a Néva mellékága) túlpartján. Az új temető 1823-ban nyílt meg Új-Lazarev (Novo-Lazarevszkij) néven. 1869-71 között a Polezsajev kereskedőcsalád adományából bizánci-orosz stílusú ortodox templomot emeltek a temető északi részén, melyet Isten Anyja tiszteletére szenteltek fel. Itt került elhelyezésre az úgynevezett tyihvini Isten Anyja ikon. A temetőt később ezért nevezték át.
1935-37 között a szovjet kormány utasítására komolyabb felújítást hajtottak végre, mely során kialakították itt a művészek emlékparkját. A rekonstrukció során számos síremléket eltávolítottak, melyeket nem tartottak elég jelentősnek és méltónak a kialakítandó emlékhelyhez. Ezek nagy része megsemmisült, köztük az orosz klasszicista szobrászat számos alkotása. A város, illetve az ország több temetőjéből hoztak át és temettek újra művészeket, néhány esetben megőrizve az eredeti sírkövet.
Itt nyugszanak
Vaszilij Vasziljevics Andrejev (1861–1918), balalajka-virtuóz, zeneszerző
Ez a szócikk részben vagy egészben a Тихвинское кладбище című orosz Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.