Ebben a cikkben bemutatunk minden szükséges információt a Többjátékos videójáték-ről. Akár tippeket, szórakoztató tényeket, ajánlásokat keres, akár egyszerűen csak többet szeretne megtudni erről a témáról, jó helyen jár. A Többjátékos videójáték egy olyan téma, amely az elmúlt években sok ember figyelmét felkeltette, ezért arra törekedtünk, hogy minden lényeges információt összegyűjtsünk és világosan és tömören közöljünk. Készüljön fel tehát arra, hogy elmerüljön a Többjátékos videójáték lenyűgöző világában, és fedezze fel mindazt, amit ez a téma kínál.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
A többjátékos videójáték a videójátékok egy olyan típusa, ahol ugyanazon környezetben több játékos játszhat egymással. A legtöbb játékkal ellentétben a videójátékok körében gyakoriak a kizárólag egyjátékos móddal rendelkező játékok, ilyen esetekben a játékos előre leprogramozott kihívásokat teljesíthet, esetleges társait és ellenfeleit pedig mesterségesintelligencia-szkriptek vezérlik.
Többjátékos módban a játékosok interakcióba léphetnek egymással, vállvetve küzdhetnek közös célokért (kooperatív mód) vagy akár egymás ellen (kompetitív mód) is. Utóbbiba sorolható például a deathmatch és team deathmatch, a capture the flag vagy a domination játékmód, illetve az MMORPG játékok PvP része is. A többjátékos videójátékok játszhatóak egyazon számítógépen, illetve konzolon vagy akár az interneten keresztül is.
Van több videójáték – például Rust, Far Cry 5, Borderlands 3 –, ahol nem lehet különbséget tenni, hogy az adott játék kompetitív vagy kooperatív, mivel az adott cégek sokszor nem jól sorolják be a játékaikat. Ezért azok, akik többjátékos videójátékokkal kívánnak játszani, többször is csalódhatnak, mivel nincs pontosan meghatározva a leírásban, hogy PvE vagy PvP. Nem ritka, hogy egy játék PvE-PvP-nek van feltüntetve, de a nagy része, 75%-a PvP, a többi pedig (a 25%) PvE, így a fentiek alapján nem lehet eldönteni a játék típusát.
Helyes és pontos leírása soha nem lesz a „többjátékos videójáték” kifejezésnek, mivel ez mindig változik a játékipar miatt.