Ma belépünk a Relativizmus izgalmas világába. Megismerjük fontosságát, kapcsolatát a különböző tanulmányi területekkel, és hogyan alakult az idők során. Emellett elemezzük a jelenlegi társadalomra gyakorolt hatását és lehetséges jövőbeli következményeit. Ebben a cikkben megvizsgáljuk azokat a különböző szempontokat, amelyek a Relativizmus-et mindenki számára releváns és érdekes témává teszik.
A relativizmus (a latin relativus szóból, jelentése viszonylagos) az emberi megismerés viszonylagosságát, feltételességét és szubjektivitását hangoztató filozófiai ideológia.
A tudás viszonylagosságából kiindulva a relativizmus hívei tagadják hogy a tudás megismerése objektíven történne, és úgy vélik hogy az emberi tudásban nem az objektív világ tükröződik vissza. Ez a felfogás már Gorgiász ókori görög gondolkodó filozófiájában is határozott formában megjelent, bár ebben még pozitív szerepet töltött be a dialektika fejlődésének tekintetében. Általában véve azonban a relativizmus a tudományos és a szubjektív idealista rendszereket jellemzi.