Ebben a cikkben a Psybient témával kívánunk foglalkozni, amely téma az utóbbi időben egyre fontosabbá vált. A Psybient sok ember figyelmét felkeltette a társadalom különböző aspektusaira gyakorolt hatása miatt. A populáris kultúrára gyakorolt hatásától az akadémiai és tudományos területen betöltött fontosságáig a Psybient olyan vitákat és vitákat váltott ki, amelyek senkit sem hagynak közömbösen. Ebben a cikkben a Psybient különböző perspektíváit és megközelítéseit vizsgáljuk meg azzal a céllal, hogy teljes és tárgyilagos képet adjunk erről a témáról, amely ma oly fontos.
Ehhez a szócikkhez további forrásmegjelölések, lábjegyzetek szükségesek az ellenőrizhetőség érdekében. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts a szócikk fejlesztésében további megbízható források hozzáadásával. |
A psybient, vagy másként psychill olyan elektronikus zenei műfaj, amely a chillout és a pszichedelikus trance zenei műfajok ötvözéséből jött létre.
A psybientszámok közül sokan magukba olvasztottak glitch-, dub- és világzenei elemeket. A psybientkompozíciók túlnyomó többsége elektronikus alapon készült, de organikus hangok is lehetnek bennük. Kevés psybientdalnak van szövege, egyes esetekben viszont más zenészek dallamelemeit is magukba emelhetik, mint például Alan Watts, Terence McKenna vagy Robert Anton Wilson.