Manapság a Priamosz kincse rendkívül releváns téma, amely számos területen érdeklődést és vitát vált ki. Az idő múlásával a Priamosz kincse egyre fontosabbá vált a mai társadalomban, és hatása a mindennapi élet különböző területein észrevehető. A személyes szférától a munkaszféráig a Priamosz kincse olyan témának bizonyult, amely nem marad észrevétlenül, felkeltette a szakértők, az akadémikusok és általában az emberek érdeklődését. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Priamosz kincse-hez kapcsolódó különböző szempontokat, valamint a mai társadalomra gyakorolt hatását.
Priamosz kincsének nevezik azt a leletegyüttest, amit Heinrich Schliemann német régész talált meg Trója romjai közt. A leletegyüttesnek valójában semmilyen köze nincs a mitológiai Priamosz királyhoz, mivel azonban a trójai ásatás első, a 19. században szenzációsnak számító leletegyütteséről van szó, Schliemann erről az alakról nevezte el a talált kincseket. A lelet Trója II. rétegéből, az i. e. 2600-2250 közötti időszakból származik, a homéroszi Trója azonban nem ezzel a réteggel azonosítható.
Különféle arany, ezüst és bronzékszerek, diadémok, serlegek, gyűrűk alkotják az együttest, ami 1996-tól a moszkvai Puskin Múzeumban látható.