Natronococcus

A mai világban a Natronococcus nagyon releváns téma, és nagy érdeklődésre tart számot a társadalomban. A technológia és a globalizáció fejlődésével a Natronococcus a politikától a tudományig különböző területeken vitatémává vált. Ebben a cikkben a Natronococcus különböző aspektusait és a mai társadalomra gyakorolt ​​hatását vizsgáljuk meg. Elemezzük következményeit, időbeli alakulását és az általa jelentett kihívások lehetséges megoldásait. A Natronococcus nem csak közérdek, hanem közvetlen következményei is vannak az emberek életére. Ezért elengedhetetlen, hogy megértsük ennek fontosságát és mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatását.

Natronococcus
Rendszertani besorolás
Domén: Archaea
Ország: Euryarchaeota
Törzs: Euryarchaeota
Osztály: Halobacteria
Rend: Halobacteriales
Család: Halobacteriaceae
Nemzetség: Natronococcus
Tindall et al. 1984
Fajok
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Natronococcus témájú rendszertani információt.

A Natronococcus a Halobacteriaceae családba tartozó archea nem. Az archeák – ősbaktériumok – egysejtű, sejtmag nélküli prokarióta szervezetek.[1]

Leírása

Ez a haloalkalofil archaea ugyanabba a családba tartozik mint a Halobacteriumok. Heterotróf, aerob élőlény. Képes cukrokat használni nitrogénforrásként hogy stimulálja a növekedést. Képes megkötni nitrogént kazaminsavakból, glükózból, ribózból és szacharózból, és nitrátokat nitritekké redukál. (Nem lehetséges nitrogént megkötni szénhidrátokból.) Sejtjei nem mozgékonyak, szabálytalan klaszterben, párban vagy egyedül fordulnak elő. Gömb alakúak, és 1-2 mikrométer átmérőjűek. Kolóniái halványbarna színűek és kör alakúak.

Genom szerkezete

A jelentősebb kromoszóma G+C tartalma 64,0%, míg a kisebb komponensé 55,7%. A plazmid mérete körülbelül 144 kbp.

Ökológia

Az N. occultust izolálták a Magadi-tóban. 8–30% NaCl-koncentráció mellett növekszik, optimális érték 22%. 8,5–11 pH tartományban növekszik, optimális érték 9,5. 20–50 °C között növekszik, optimális érték 40 °C.

Jegyzetek

  1. See the NCBI webpage on Natronococcus. Data extracted from the NCBI taxonomy resources. Biotechnológiai Információk Nemzeti Központja. (Hozzáférés: 2015. június 9.)

További információk

Tudományos folyóiratok

  • Oren A (2000). „International Committee on Systematic Bacteriology Subcommittee on the taxonomy of Halobacteriaceae. Minutes of the meetings, 16 August 1999, Sydney, Australia”. Int. J. Syst. Evol. Microbiol. 50, 1405–1407. o. PMID 10843089. 
  • Tindall BJ (1984). „Natronobacterium gen. nov. and Natronococcus gen. nov., two new genera of haloalkaliphilic archaebacteria”. Syst. Appl. Microbiol. 5, 41–57. o. DOI:10.1016/S0723-2020(84)80050-8. 

Tudományos könyvek

  • Gibbons, NE.szerk.: RE Buchanan and NE Gibbons, eds.: Family V. Halobacteriaceae fam. nov., Bergey's Manual of Determinative Bacteriology, 8th, Baltimore: The Williams & Wilkins Co. (1974. április 15.) 

Tudományos adatbázisok