A mai világban a Mélyvízi bomba olyan téma, amely a társadalom különböző területein nagy jelentőséget és aktualitást kapott. Akár a politika, akár a tudomány, a technológia, akár személyes szinten, a Mélyvízi bomba emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon. Hatása és hatóköre viták, kutatások és mélyreható elemzések tárgyává vált, amelyek célja a mindennapi életre gyakorolt hatásának megértése. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Mélyvízi bomba különböző aspektusait, és megvizsgáljuk mai társadalmunkra gyakorolt hatását.
A mélységi bomba vagy mélyvízi bomba egy tengeralattjáró elleni fegyver, amelyet tengeralattjárók megsemmisítésére terveztek úgy, hogy a célpont közelében a vízben felrobbantják, és pusztító hidraulikus ütésnek teszik ki, vagyis a keletkező víznyomást használják ki. A legtöbb mélyvízi bombában erős robbanóanyagot használnak, amelynek gyújtószerkezete úgy van beállítva a töltet felrobbantására, hogy a felszíntől egy meghatározott mélységben lépjen működésbe. A mélységi tölteteket hajókról (általában gyors, mozgékony felszíni harcosok, például rombolók vagy fregattok), járőrrepülőgépekről és helikopterek dobhatják le.
A mélységi bombákat az első világháború alatt fejlesztették ki, és ez volt az egyik első hatásos módszer a tengeralattjárók támadására a vízfelszín alatt. Széles körben használták őket az első és a második világháborúban, és a hidegháború korában is számos haditengerészetnél a tengeralattjáró elleni fegyverzet részei maradtak, majd később nagyrészt felváltották őket a tengeralattjáró-elhárító torpedókkal.
A nukleáris robbanófejjel ellátott mélységi bombát „mélységi atombombának” is nevezik.
Ezek úgy tervezték, hogy ledobják őket egy járőrrepülőről, vagy egy tengeralattjáró-elhárító rakétával egy felszíni hajóról vagy egy másik tengeralattjáróról telepítsék őket biztonságos távolságra. Az 1990-es évek végére az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Franciaország, Oroszország és Kína minden nukleáris tengeralattjáró-ellenes fegyvert kivont a hadiszolgálatból. Hagyományos fegyverekkel váltották őket, pontossága és hatótávja a tengeralattjáró ellenes technológia fejlődésével széleskörű javult.
Ez a szócikk részben vagy egészben a Depth charge című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.