A Medronho probléma napjaink egyik legfontosabb kérdése. Hatása a társadalom különböző aspektusait fedi le, a gazdaságtól a politikáig, beleértve a kultúrát és a technológiát is. Ebben a cikkben részletesen elemezzük a Medronho-et, feltárva eredetét, időbeli alakulását és a különböző területekre gyakorolt hatását. Ezenkívül közelebbről megvizsgáljuk a Medronho körüli vitákat és vitákat, valamint ennek a jelenségnek a jövőbeni lehetséges következményeit. Ezzel a részletes elemzéssel azt reméljük, hogy teljes és gazdag perspektívát nyújtunk a Medronho-ről, lehetővé téve az olvasó számára, hogy jobban megértse annak jelentőségét a mai világban.
Medronho | |
Házi készítésű Aguardente de Medronhos | |
Származási hely | Portugália |
Alkoholtartalom | % |
Az aguardente de medronho (gyakran egyszerűen medronho vagy medronheira) egy erős portugál gyümölcspárlat, melyet a nyugati szamócafa erjesztett gyümölcseiből készítenek. A nyugati szamócafák vadon nőnek Portugália vidéki régióiban, mint például Alentejo és Algarve vidékein.
Ültetvényes termesztése nem is létezik Portugáliában a nyugati szamócafáknak, ezért inkább csak helyi mezőgazdasági dolgozók gyűjtik és egyénileg készítik el. Ebből kifolyólag nem is igazán lehet a nagyobb áruházláncok polcain találkozni az aguardente de medronhos-szal, ezért elsősorban közvetlenül az ezzel foglalkozó gazdáktól lehet beszerezni. Csak nagyon kevés gazdának van szeszfőzési joga, ugyanakkor a hatóságok tiszteletben tartják a Medronho készítőit, mivel életben tartanak egy régi portugál hagyományos alkoholkészítési módszert.[1]
Az ital kereskedelmi forgalomban kapható változatait elsősorban az algarvei és a buçacói medronheira képviselik (Medronheira do Algarve és Medronheira do Buçaco), melyek európai uniós eredetvédelem alatt állnak.[2] Medronheirából készül a Brandymel márkanéven forgalmazott likőr is, melynek készítésekor a párlatot gyógynövényekkel és mézzel ízesítik, majd 27% alkoholtartalommal palackozzák.[3]
Az aguardente de medronhos igen közkedvelt a hétköznapi emberek körében, mint amilyenek a halászok, vagy a gazdálkodók és gyakran fogyasztják reggeli mellé, hogy beindítsa az emésztést.
A külföldiek számára Firewater azaz tüzesvíz néven is ismert az Aguardente de Medronhos, mivel torokba való leérkezése közben és utána forró érzetet kelt a torokban.
Alkoholtartalma változó, bár számos Medronho palackján 48%-os alkoholfok van feltüntetve.
Ez a szócikk részben vagy egészben a Medronho című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.