Martini-Henry

Ez a cikk a Martini-Henry témával foglalkozik különböző nézőpontokból, azzal a céllal, hogy elmélyüljön annak fontosságában és relevanciájában ma. Különböző területekre gyakorolt ​​hatását, valamint időbeli alakulását elemezzük. Friss tanulmányok és kutatások kerülnek bemutatásra, amelyek megvilágítják a Martini-Henry-et és annak társadalmi hatásait. Hasonlóképpen megvitatják a lehetséges jövőbeli következményeket, és a Martini-Henry-hez kapcsolódó új tanulmányi területeket fedezik fel. Ez a cikk átfogó képet kíván nyújtani a Martini-Henry-ről, és vitát kíván ösztönözni annak jelentéséről és jelentőségéről a mai világban.

Martini-Henry

Típuspuska
Ország Egyesült Királyság
Alkalmazás
Alkalmazás ideje1871-től
Műszaki adatok
Űrméret11,4mm
Lőszer.577/450 Boxer-Henry
577/450 Martini–Henry
Működési elvtolózár
Tömeg3,827 kg
Fegyver hossza1245 mm
Csőhossz840 mm
Csőtorkolati sebesség400 m/s
Hatásos lőtávolság370 m
Max. lőtávolság1700 m
A Wikimédia Commons tartalmaz Martini-Henry témájú médiaállományokat.

A Martini-Henry egy egylövetű, billenőtömbzáras puska. 1871-ben állították hadrendbe, és hamarosan a Snider–Enfield helyére lépett. A fegyver különböző változatait harminc éven át használták a Brit Birodalomban. Bár a brit hadseregnél a Snider volt az első, elöltöltősből átalakított hátultöltős fegyver, a Martini volt az első melyet eleve hátultöltősként terveztek, emellett gyorsabb tüzelésre volt képes és nagyobb hatótávolsága volt.[1]

Jegyzetek

  1. (2014) „Icon of an Empire The Martini-Henry”. American Rifleman 162 (November), 86–91, 108 & 109. o, Kiadó: National Rifle Association.