Limoncello

Ma a Limoncello olyan téma, amely emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon. A Limoncello eredetétől a modern társadalomra gyakorolt ​​hatásáig vita, kutatás és spekuláció tárgya volt. Az évszázados múltra visszatekintő Limoncello fejlődött, és alkalmazkodott a kulturális és technológiai változásokhoz, és napjainkban is releváns témává vált. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Limoncello hatását a mindennapi élet különböző területein és a kortárs társadalomra gyakorolt ​​hatását. Ezenkívül elemezzük a Limoncello-hez kapcsolódó legújabb trendeket és felfedezéseket, átfogó képet adva annak fontosságáról a mai világban.

Limoncello
Limoncello di Sicilia
Limoncello di Sicilia

Származási helyOlaszország
Főbb összetevők
Alkoholtartalom%
A Wikimédia Commons tartalmaz Limoncello témájú médiaállományokat.

A limoncello olasz eredetű citromlikőr. Különböző fajtái vannak és több fajta déli-gyümölcsből készítenek hasonló likőrféleségeket. Az Európai Unióban nem szabályozott likőrfajta, így a kereskedelemben limoncellóként forgalmazott likőrök nem feltétlenül citromhéjjal készülnek.[1]

A citrom héjának felhasználásával készítik, hagyományosan sorrentói citromból alkohol, víz és cukor hozzáadásával. A színe sárga, de az íze édes-keserű és nem savanyú, hiszen nem tartalmaz citromlevet. A limoncello alkoholtartalma változó: általában 20% körül mozog, és finomszesz vagy vodka használatával készítik.

Eredete

A limoncello eredetét tekintve elsősorban Dél-Olaszországhoz köthető, de országszerte közkedvelt és házilag is sokak által készített ital. Híres limoncello készítő vidékek a Nápolyi-öböl és környéke, az Amalfi-part, a Szicília, Szardínia, Ischia, Capri szigetek, valamint a Sorrentói-félsziget településeinek likőrkészítő üzemei. Olaszországon kívül is készítenek limoncellót, ilyenek például a Málta és a Gozo szigetek és a francia Menton városa is.

Jegyzetek

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Limoncello című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Limoncello című olasz Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

További információk