Ebben a cikkben a Kétfejű karizom-et szeretnénk megvizsgálni és elmélyülni, egy olyan témában, amely az utóbbi időben sok ember figyelmét és érdeklődését felkeltette. A Kétfejű karizom vitát, kutatást és kíváncsiságot váltott ki különböző területeken, és relevanciája tagadhatatlan. Ennek mentén elmélyülünk a Kétfejű karizom részleteiben és sajátosságaiban, elemezve hatását, következményeit és mai jelentőségét. Különböző nézőpontokból és megközelítésekből megpróbáljuk megérteni, hogy a Kétfejű karizom milyen mértékben alakítja világunkat és tapasztalatainkat, részletes és átfogó képet adva erről a lenyűgöző témáról.
A kétfejű karizom (musculus biceps brachii) egy izom az ember felső végtagján. Amint a neve is mutatja, egy kéthasú izom, amely két külön fejjel ered, és a könyökízület közelében közös tapadási pontban rögzül.
Proximálisan az izom
Distalisan az izom egyetlen ínnal tapad, az orsócsont (radius) medialis oldalán lévő érdességen (tuberositas radii), közel a könyökízülethez, valamint a saját, alkari izompólyába sugárzó kötőszövetes lemezén (lacertus fibrosus; aponeurosis musculi bicipitis brachii).
Hajlítja az alkart a könyökben (flexio), kifele forgatja (supinatio), illetve a vállízületben a felkart előre mozgatja (anteflexio).
A könyök hajlításában és feszítésében a háromfejű karizom (musculus triceps brachii) antagonista izma.
A karfonat (plexus brachialis) lateralis ágából származó izom-bőr ideg (nervus musculocutaneus) idegzi be, és a felkari verőér (arteria brachialis) látja el vérrel.