Kovács Lajos (unitárius lelkész)

A mai világban a Kovács Lajos (unitárius lelkész) egyre szélesebb körben érdekelt témává vált. Akár személyes, akár szakmai vagy kulturális szinten beszélünk a Kovács Lajos (unitárius lelkész)-ről, fontosságát és relevanciáját nem lehet alábecsülni. A társadalom fejlődésével a Kovács Lajos (unitárius lelkész) egyre fontosabbá vált mindennapi életünkben, és az egyéni döntésektől a globális trendekig mindent befolyásol. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Kovács Lajos (unitárius lelkész) különböző aspektusait és a modern világra gyakorolt ​​hatását, valamint a témával kapcsolatos különféle szempontokat.

Kovács Lajos
Született1882. március 30.
Fiatfalva
Elhunyt1942. október 20. (60 évesen)
Brassó
Állampolgárságaromán
Nemzetiségemagyar
GyermekeiKovács Lajos
Foglalkozásalelkész,
egyházi író,
műfordító
SablonWikidataSegítség

Kovács Lajos, idősb (Fiatfalva, 1882. március 30.Brassó, 1942. október 20.) unitárius lelkész, egyházi író, műfordító. Ifjabb Kovács Lajos unitárius püspök atyja.

A nagyajtai unitárius vártemplom

Életútja

Középiskolát és teológiát Kolozsvárt végzett. Pályáját szülőfalujában unitárius lelkészként kezdte, 1910-ben Nagyajtára, 1915-ben Brassóba hívták meg lelkésznek. A Háromszéki Egyházkör esperese (1937), az Unitárius Irodalmi Társaság tagja, vezető szerepe volt a brassói ÁGISZ (Általános Gazdasági és Ipari Szövetkezet) működésében.

A Keresztény Magvető és Unitárius Közlöny munkatársa. Angol eredetiből lefordította M. I. Savage A kereszténység fejlődéstörténete című munkáját (Székelyudvarhely, 1927). Szerkesztésében jelent meg – egy ideig sokszorosítón – Brassóban az Unitárius Híradó, az egyházközség értesítője (1931-40) és az Unitárius Jövendő (1939-42) című egyháztársadalmi folyóirat.

Kötetei

  • Ébresztgetés (egyházi beszédek, Kézdivásárhely 1932);
  • A mi tisztünk igazsága (Brassó 1933);
  • A brassói unitárius egyházközség megalapítása, küzdelmei és célhoz jutása (Brassó 1936);[1]
  • Izenet a Cenk tövéből (Brassó 1937).

Jegyzetek

Források

További információk

  • Szabó Sámuel: A templomépítő lelkész. Keresztény Magvető, 1978/3-4.