Ebben a cikkben elemezzük a Kína Flórája relevanciáját a jelenlegi környezetben. A Kína Flórája számos területen érdekelt, és hatása különbözőképpen érezhető. Alaposan meg kell vizsgálni, hogy a Kína Flórája milyen szerepet játszik a társadalomban, és hogyan alakult az idők során. A Kína Flórája eredetétől napjainkig vita és tanulmányozás tárgya volt, és elengedhetetlen, hogy megértsük jelentőségét a jelenlegi körképben. Egy átfogó elemzésen keresztül feltárjuk a Kína Flórája különböző oldalait és a mindennapi élet különböző aspektusaira gyakorolt hatását.
A Kína Flórája egy információs portál. A Kínai Népköztársaság Flórája című műnek (Flora Republicae Popularis Sinicae (FRPS)) aktuális taxonómiai ismeretekkel kiegészített, angol nyelvű változata. A honlapon Kína minden szövetes növénye megtalálható, leírással, azonosítókkal, lényeges szinonimáival, fenológiai fázisaival, Kínán belüli elterjedésével, Kínán kívüli előfordulásaival és az esetleg előforduló taxonómiai bizonytalanságokra vonatkozó megjegyzésekkel. Ezek az adatok kiegészülnek a növény botanikai elnevezésével, irodalmi hivatkozásokkal, és Kínán belüli és Kínán kívüli elterjedésére vonatkozó adatokkal. A növények endemikus státuszára vonatkozó adatok egy online ellenőrzőlistával (checklist) kérdezhetőek le.[1]
A projektben 4 kínai, a Kínai Tudományos Akadémia Botanikai Intézete , a Kunming Botanikus Kert, , a Csiangszu Botanikus Kert (Nanking), és a Dél-kínai Botanikus Kert (Kanton), és 7 nem kínai botanikai kutatóközpont, a Harvard Egyetem Herbáriuma , a Kaliforniai Tudományos Akadémia , a Smithsonian Intézet, az Edinburghi Királyi Botanikus Kert , a Királyi Botanikus Kertek , a Nemzeti Természettudományi Múzeum, Párizs és a Missouri Botanikus Kert[2] mintegy 600 tudósa vesz részt.