Ebben a cikkben a Juilliard School témáját és a kortárs társadalomra gyakorolt hatását vizsgáljuk meg. Felbukkanásától jelenlegi fejlődéséig a Juilliard School döntő szerepet játszott a mindennapi élet különböző területein. Az elemzés során megvizsgáljuk a Juilliard School-et alkotó különböző szempontokat, valamint a kultúrára, gazdaságra és technológiára gyakorolt hatását. Ezenkívül foglalkozni fogunk a Juilliard School-hez kapcsolódó etikai és társadalmi vonatkozásokkal, valamint a lehetséges jövőbeli kilátásokkal. Ez a cikk multidiszciplináris megközelítéssel átfogó képet kíván nyújtani a Juilliard School-ről és annak fontosságáról a modern világban.
A Juilliard School zenész- és színészképző egyetem (performing arts conservatory)New Yorkban. Egyszerűen „Juilliard“ néven is emlegetik a korábbi zenész- és képzőművészképző intézmény emlékére. Az iskola a Lincoln Centerben, Manhattanben található, és egyidejűleg kb. 700 beiratkozott zene-, tánc- és színjátszásszakos hallgatója van. A Curtis Institute mellett ez az Amerikai Egyesült Államok legjobb ilyen egyeteme, egyike a világ vezető zeneiskoláinak, jónéhány igen becses művészeti programmal.[1][2][3]
Története
Az iskolát 1905-ben „Institute of Musical Art“ néven Frank Damrosch alapította, azzal a szándékkal, hogy Amerikában az európai konzervatóriumokkal megegyező minőségű képzési központ legyen zenészek számára. Először a Fifth Avenue és a 12. utca sarkán állt, s az első évben 500 hallgatója volt. 1910-ben székhelyét a Claremont Avenue-ra tette át.
1919-ben a gyermektelen Augustus D. Juilliard végrendeletében ötmillió amerikai dollárt hagyományozott kifejezetten „a zene fejlődése céljára” 1920-tól kezdve az iskola számára.[4] Az alapítvány neve „Juilliard Musical Foundation“ (JMF) volt, tulajdonosa a „Juilliard Graduate School“, amelynek neve 1926-ban Institute of Musical Art lett. Első vezetője John Erskine volt, a Columbia Egyetemről. Őt 1937-ben Ernest Hutcheson követte, egészen 1945-ig. 1946-ban az iskola neve „The Juilliard School of Music“ lett. A rektor ekkor William Schuman, az első zenei Pulitzer-díjasok egyike volt.
Schumann alatt, 1951-ben az iskola táncszakkal bővült, amelyet Martha Hill vezetett. Peter Mennin idején, 1968-ban pedig a színművészeti fakultással, amelynek első vezetője John Houseman volt. 1969-ben a Lincoln Centerbe költöztek, az iskola azóta viseli jelenlegi nevét. 2001-ben a Juilliard ezenkívül a Jazz-Training-Programmal gazdagodott.[5]
Ez a szócikk részben vagy egészben a Juilliard School című német Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
↑Juilliard. Harry N. Abrams, 10. o. (2003). ISBN 0810935368 „Juilliard grew up with both the country and its burgeoning cultural capital of New York to become an internationally recognized synonym for the pinnacle of artistic achievement.”