Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Interlingvisztika témáját, elemezve a mai társadalomra gyakorolt hatását és jelentőségét különböző összefüggésekben. Megjelenése óta a Interlingvisztika folyamatos vitát váltott ki a szakértők és a lakosság körében, akik igyekeznek megérteni jelentőségét a mindennapi életben. Az évek során a Interlingvisztika fejlődött és új jelentéseket kapott, ami a kutatók és tudósok fokozott érdeklődését eredményezte a téma iránt. Ebben az értelemben ennek a cikknek az a célja, hogy átfogó képet adjon a Interlingvisztika-ről, különböző megközelítésekkel foglalkozzon, és értékes információkat nyújtson azoknak, akik érdeklődnek a témával kapcsolatos ismereteik bővítése iránt.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
Az interlingvisztika a nyelvtudomány egy ága, a mesterséges nyelvek történetének, elméletének és szerkesztési elveinek tudománya.
Az interlingvisztikára vonatkozó meghatározások közös forrása Otto Jespersen 1930-ban megjelent műve: A New Science: Interlingustics. Ebben így határozza meg az interlingvisztikát:
Az interlingvisták tevékenysége az IALA (International Auxiliary Language Association) tevékenységében csúcsosodott ki.