A mai világban a IDL (programozási nyelv) olyan téma, amely nagy érdeklődést és vitát vált ki a társadalomban. A történelem során a IDL (programozási nyelv)-et különböző területek szakértői tanulmányozták és elemzik, és igyekeztek megérteni hatását és hatókörét a mindennapi élet különböző területein. A kezdetektől napjainkig a IDL (programozási nyelv) fejlődött, és alkalmazkodott a kortárs világ változásaihoz és kihívásaihoz. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a IDL (programozási nyelv) jelentőségét és a mai társadalomra gyakorolt hatását, valamint a témával kapcsolatos különböző nézőpontokat.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
Az IDL (Interactive Data Language) egy negyedik generációs interaktív, objektumorientált programozási nyelv.
Legújabb verziója intelligens adatmegjelenítő eszközöket tartalmaz a két és többdimenziós adattömbök elemzéséhez. Az IDL lehetővé teszi bármilyen adatformátum virtuális beolvasását. Az adatelemzésben hasznosítja saját beépített matematikai, statisztikai, képfeldolgozó, jelfeldolgozó eljárásait. Az IDL támogatja a felhasználó számára fejlesztett Grafikus Felhasználói Környezet (GUI) gyors létrehozását. A parancssori közvetlen interpretációval csökkenti a programfejlesztésre, fordításra, összekapcsolásra és tesztelésre fordított programozási időt. Más külső nyelveken írt programok, programkönyvtárak integrálhatók. Az IDL közvetlenül éri el a Java objektumokat. A programok megoszthatók a fejlesztői kódok láthatósága nélkül. Az IDL támogatja a legjelentősebb operációs rendszereket, mint pl. a WINDOWS, PC-UNIX, UNIX, MAC. A különböző platformok között teljes fejlesztői átjárhatóságot biztosít. (ITT Visual Information Solutions)