A következő cikkben alaposan megvizsgáljuk a Hospiz-et és a mindennapi élet különböző aspektusaira gyakorolt hatását. A munkahelyi befolyásától a személyes szférában való relevanciájáig a Hospiz számos tanulmány és vita tárgya volt az évek során. Átfogó elemzésen keresztül megvizsgáljuk a Hospiz számos aspektusát, a mai társadalomra gyakorolt hatását, és azt, hogy hogyan fejlődött az idők során. Ezen kívül feltárjuk a terület szakértőinek különböző nézőpontjait és véleményét, hogy átfogó és részletes képet adjunk erről a nagyon releváns témáról.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
A Hospiz nemzetközivé vált kifejezés tágabb értelmű és az ember(csoport) életével, tevékenységével, balesetével, sérülésével, mentésével elesettségével, összefüggő tevékenységet ellátó a.) építmény, b.) intézményforma és c.) tevékenység megjelölésére szolgál.
A hospiz építmény alapjában véve hegymászók (Bergsteigerek), hegyvidékeken átkelők átmeneti úti szállását, magashegyi menedékhelyét jelentette.
Napjainkban a szó értelmezése bővült és átvitt értelemben megegyezik különféle komfortos szálláshellyel, és alapvető szolgáltatásokat (életmentő-, melegedő-, felcser-, étkeztetés-, járműjavítás-, útfenntartás, főzés-, stb. funkciókkal. napjainkban pedig távközlő (esetleg rádió-, internet-, műholdas) szolgáltatást, nyújtó, létesítménnyel is. Ebben a tekintetben ide sorolható pl. a motel (szálláshely) és a karavánszeráj, is.
További értelemben(éjjeli) menedékhely, otthontalanok átmeneti szállása, egyszerű, vagy változatos funkciókkal rendelkező nyugdíjasotthonok, elaggottak elfekvő-otthona is.|