Határon Túli Magyarok Hivatala

Ebben a cikkben elmélyülünk a Határon Túli Magyarok Hivatala lenyűgöző világában, feltárva eredetét, fejlődését és mai relevanciáját. A kezdetektől napjainkig a Határon Túli Magyarok Hivatala alapvető szerepet játszott különböző területeken, és emberek millióinak életét befolyásolta szerte a világon. Ennek mentén bontjuk ki a Határon Túli Magyarok Hivatala-hez kapcsolódó legfontosabb szempontokat, elemezve annak társadalomra, kultúrára és tudományra gyakorolt ​​hatását. Hasonlóképpen megvizsgáljuk a Határon Túli Magyarok Hivatala körül létező különféle nézőpontokat és véleményeket, hogy átfogó és gazdagító képet adjunk erről a témáról.

A Határon Túli Magyarok Hivatala (rövidítése: HTMH) mint a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter felügyelete alatt működő önállóan gazdálkodó, teljes jogkörrel rendelkező központi hivatal a 90/1992. (V. 29.) Korm. rendelettel jött létre, és a 364/2006. (XII. 28.) Korm. rendelet alapján 2006. december 31. napjával megszűnt.

Jogutódlás

  • Általános jogutódja a Miniszterelnöki Hivatal.
  • A Határon Túli Magyarok Hivatala kezelésében lévő vagyon kezelésének tekintetében a jogutód - a Központi Szolgáltatási Főigazgatóságról szóló 272/2003. (XII. 24.) Korm. rendelet alapján - a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság.
  • A Határon Túli Magyarok Hivatala, mint a Szülőföld Alap Kezelő feladatait jogutódként a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter által alapított Szülőföld Alap Iroda (székhelye: Budapest) központi költségvetési szerv látja el.

Források

  • 364/2006. (XII. 28.) Korm. rendelet a határon túli magyarsággal összefüggő kormányzati feladatok ellátásáról és az ehhez kapcsolódó intézményrendszer átalakításáról.
  • A megszűnt intézmény archív honlapja