A mai világban a Gólpassz (labdarúgás) olyan témává vált, amely nagyszámú személy és ágazat számára nagyon fontos és érdekes. Megjelenése óta a Gólpassz (labdarúgás) vitákat és vitákat váltott ki különböző területeken, és hatása továbbra is tanulmányozás és elemzés tárgya. Ebben a cikkben elmélyülünk a Gólpassz (labdarúgás) lenyűgöző világában, feltárva dimenzióit, következményeit és lehetséges jövőbeli fejlesztéseit. Részletes és alapos elemzésünkkel arra törekszünk, hogy megvilágítsuk ezt az izgalmas és jelentős témát, mély és gazdagító látásmódot kínálva az olvasónak a Gólpassz (labdarúgás)-ről.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
A labdarúgásban az számít gólpassznak, amikor egy játékos olyan passzal segíti társát, melyből gól születik. A játékosok ilyen statisztikáit hivatalosan egy-egy kiírás szervezői, nem hivatalosan például újságírók vagy fantasy football-szervezők készítik. A gólpasszok eredetileg nem szerepeltek a a labdarúgás szabályai között és ma is sokféleképpen állapítják meg, mi számít gólpassznak. A gólpasszokat nem rögzítették virtuálisan a 20. század végéig, de a tudósításokban gyakran szerepelt, hogy egy-egy játékos "csinált" egy vagy több gólt. Az 1990-es évek óta néhány bajnokság rögzíti a gólpasszokat és rajtuk alapuló díjakat is oszt.