Mai cikkünkben a Gyapottokmányos bogár témában fogunk elmélyülni, amely téma kétségtelenül nagy érdeklődést vált ki az olvasók széles körében. A Gyapottokmányos bogár olyan téma, amely minden korosztály és társadalmi réteg figyelmét felkeltette, jelentősége pedig túlmutat a határokon és a kultúrákon. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Gyapottokmányos bogár különböző aspektusait, foglalkozunk történelmi jelentőséggel, a jelenlegi társadalomra gyakorolt hatásával és a jövőre vonatkozó lehetséges következményekkel. A gazdaságra gyakorolt hatásától a populáris kultúrában betöltött szerepéig a Gyapottokmányos bogár olyan téma, amely alapos vizsgálatot érdemel, hogy megértsük valódi hatókörét és jelentését.
Ehhez a szócikkhez további forrásmegjelölések, lábjegyzetek szükségesek az ellenőrizhetőség érdekében. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts a szócikk fejlesztésében további megbízható források hozzáadásával. |
A gyapottokmányos bogár (más néven gyapotormányos bogár, gyapotfúró bogár, gyapotevő bogár, latin neve: Anthonomus grandis, angolul boll weevil)
A gyapottokmányos bogár, ha elszaporodik, komoly mezőgazdasági kárt okoz. A feromonja, a grandizol a hatóanyaga a Grandlure nevű keveréknek, amellyel a gyapottermést megvédik a bogártól.
Alabama államban 1910 és 1915 között olyan mértékben elszaporodott a gyapottokmányos bogár, hogy teljesen letarolta a gyapotültetvényeket. Enterprise-ban (Alabama állam) emlékművet [1] is állítottak a bogár pusztításának megállítása után.
Charley Patton 1908 táján írta meg a "Mississippi Boweevil Blues" című blues-dalát, amelyet később különféle hasonló címeken számos előadó vett lemezre, többek között Bessie Smith. Halála előtt nem sokkal, 1959-ben készült Eddie CochranThe Boll Weevil Song című felvétele.