Giotto (űrszonda)

A Giotto (űrszonda) olyan téma, amely az elmúlt években sok ember figyelmét felkeltette. Megjelenése óta vitákat, vitákat és végtelen kutatásokat generált, amelyek különböző aspektusainak megértésére és elemzésére törekednek. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Giotto (űrszonda)-et, annak eredetétől a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáig. Elemezzük, hogy a téma milyen különböző szempontokból közelíthető meg, valamint milyen következményekkel jár a különböző területeken, mint például a politika, a gazdaság, a kultúra és a technológia. Emellett a terület szakértőinek véleményére és szempontjaira összpontosítunk, azzal a céllal, hogy egy teljes és gazdagító jövőképet kínáljunk a Giotto (űrszonda)-ről. Kétségtelen, hogy ez egy lenyűgöző téma, amely senkit sem hagy közömbösen, és amely részletes és alapos átgondolást érdemel.

Giotto
OrszágEurópa
ŰrügynökségESA
GyártóBritish Aerospace
Küldetés típusaelrepülés
Küldetés
CélégitestHalley-üstökös
Indítás dátuma1985. július 2.
Indítás helyeELA-1
HordozórakétaAriane–1
Megérkezés1986. március 13.
Küldetés vége1992. július 23.
Időtartam~ 7 év
Az űrszonda
Tömeg583 kg
PályaNap körüli
A Wikimédia Commons tartalmaz Giotto témájú médiaállományokat.

A Giotto az ESA első űrszondája. Egy Ariane-1 típusú hordozórakétával indult Kourouból 1985. július 2-án. 1986. március 13-án 600 km-re közelítette meg a Halley-üstökös magját, melyről több színes felvételt készített. Kiterjesztett küldetésén, 1992. július 10-én megközelítette a Grigg-Skjellerup üstököst.

Fedélzetén tíz műszer volt: egy kamera, három tömegspektrométer, két plazmaanalizátor, pordetektor, fotopolariméter, magnetométer és egy részecskedetektor.

Elnevezése

A szondát Giotto di Bondone 12-13. századi itáliai reneszánsz festőművészről nevezték el. Az ő A királyok imádása című freskóján (padova Scrovegni-kápolna) egy üstökös látható az istálló felett bethlehemi csillagként. A festmény 1303 és 1305 között készült, a Halley-üstökös 1301-es visszatérése inspirálhatta.

A Halley üstököst 1986-ban megközelítő űrszondák

Külső hivatkozások