Gephyromantis redimitus

Üdvözöljük ebben a cikkben, amely a Gephyromantis redimitus-ről szól, amely téma az utóbbi időben sok ember figyelmét felkeltette. A következő bekezdésekben a Gephyromantis redimitus különböző oldalait fogjuk feltárni, a történetétől a mai társadalomra gyakorolt ​​hatásáig. Elemezzük a különböző területekre gyakorolt ​​hatását, valamint szakértők és hétköznapi emberek véleményét a Gephyromantis redimitus-ről. Ez a cikk kétségtelenül lehetőséget ad arra, hogy mélyebben elmélyüljünk egy olyan témában, amely mindannyiunkat foglalkoztat, és arra hív bennünket, hogy elmélkedjünk mindennapi életünk fontos kérdéseiről.

Gephyromantis redimitus
Természetvédelmi státusz
Nem fenyegetett
      
Rendszertani besorolás
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)
Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)
Osztály: Kétéltűek (Amphibia)
Rend: Békák (Anura)
Alrend: Neobatrachia
Család: Aranybékafélék (Mantellidae)
Alcsalád: Mantellinae
Nem: Gephyromantis
Faj: G. redimitus
Tudományos név
Gephyromantis redimitus
(Boulenger, 1889)
Szinonimák
  • Rana redimita Boulenger, 1889
  • Mantidactylus redimitus — Boulenger, 1895
  • Mantidactylus (Mantidactylus) redimitusAhl, 1931
  • Mantidactylus (Gephyromantis) redimitusDubois, 1992
  • Mantidactylus (Phylacomantis) redimitusGlaw & Vences, 1994
  • Gephyromantis redimitus — Vences & Gla, 2006
  • Gephyromantis (Duboimantis) redimitus — Glaw & Vences, 2006
Elterjedés
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Gephyromantis redimitus témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Gephyromantis redimitus témájú médiaállományokat és Gephyromantis redimitus témájú kategóriát.

A Gephyromantis redimitus a kétéltűek (Amphibia) osztályába és a békák (Anura) rendjébe aranybékafélék (Mantellidae) családjába tartozó faj.

Előfordulása

Madagaszkár endemikus faja. A sziget északi részén, a Marojejy-hegytől az Andringitra-masszívumig, valamint a Sainte-Marie-szigeten és a Nosy Mangabe-szigeten, a tengerszinttől 850 m-es magasságig honos.

Megjelenése

Közepes méretű Gephyromantis faj, a Duboimantis alnem egyik legnagyobb faja. A hímek testhossza 47–53 mm, a nőstényeké 48 mm körüli. Jellemzői a szemei közötti bőrdudorok, egyéb bőrdudorok és -redők hiánya, feltűnő combmirigyek és viszonylag rövid hátsó lábak.

Természetvédelmi helyzete

A vörös lista a nem fenyegetett fajok között tartja nyilván. Elterjedési területe nagy, populációjának egyedszáma nagy. Erdei élőhelye csökkenő tendenciát mutat a mezőgazdaság, a fakitermelés, a szénégetés, az invazív eukaliptuszfajok, a legeltetés és a lakott területek növekedése következtében.

Jegyzetek

Források