Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Február 31. lenyűgöző világát és mindazt, amit ez a téma/személy/randevú kínálhat számunkra. A mai társadalomra gyakorolt hatásától, eredetéig és időbeli alakulásáig, a Február 31. teljes elemzésébe merülünk. Felfedezzük számos oldalát, különböző területekre gyakorolt hatását, valamint a terület szakértőinek véleményét és elképzeléseit. Készüljön fel egy mélyrepülésre a Február 31. izgalmas univerzumába, ahol releváns és naprakész információkat találunk, amelyek segítségével bővítheti ismereteit és jobban megértheti ezt a témát/személyt/időpontot.
A február 31. a Gergely-naptár képzeletbeli dátuma. Időnként annak jelzésére használják, hogy egy dátum kitalált, nem valós adatot tartalmaz, vagy nem ismert.[1] Néha február 30-át használják erre a célra, bár ez utóbbi dátum más, létező naptárakban valóban használatos.
E fiktív dátumnak lényegében ugyanaz a szerepe, mint a hasonló célból használt többi helyőrző vagy helyettesítő névnek (mint például a „Gipsz Jakab”, illetve az amerikai kultúrában „John Doe” vagy az újlatin nyelvterület nagy részén a „Fulano” vagy a „Juan Pérez”), tehát február 31. egy ismeretlen dátum helyett áll.
HOUNSLOW, John
d. 31.3.1871
|
Az amerikai Ripley's Believe It or Not! című, bizarr eseményeket, különös tárgyakat bemutató kiadvány azt állítja, hogy „az írországi Clifdenben kiállított születési anyakönyve szerint” William O'Malley (1853–1939) ír újságíró, politikus, Galway Connemara parlamenti képviselője február 31-én született.[7]