Férfi egyéni sprint pálya-kerékpározás az 1896. évi nyári olimpiai játékokon

Ez a cikk a Férfi egyéni sprint pálya-kerékpározás az 1896. évi nyári olimpiai játékokon témával foglalkozik, amely különböző területeken nagy érdeklődést váltott ki. A Férfi egyéni sprint pálya-kerékpározás az 1896. évi nyári olimpiai játékokon-et különböző nézőpontokból elemezték, különféle vitákat és ellentmondásos véleményeket generálva. A történelem során a Férfi egyéni sprint pálya-kerékpározás az 1896. évi nyári olimpiai játékokon releváns szerepet játszott különböző kontextusokban, ami alapos tanulmányozásához vezetett. Ezzel a cikkel a Férfi egyéni sprint pálya-kerékpározás az 1896. évi nyári olimpiai játékokon globális és frissített vízióját kívánjuk kínálni, amely foglalkozik eredetével, fejlődésével és mai hatásával. Egy részletes és alapos elemzéssel arra törekszünk, hogy az olvasó számára teljesebb megértést biztosítsunk a Férfi egyéni sprint pálya-kerékpározás az 1896. évi nyári olimpiai játékokon-ről és annak relevanciájáról a mai társadalomban.

A férfi sprintverseny egyike volt az öt pályakerékpár-versenynek az olimpián. Április 11-én ez volt a második versenyszám a programterv szerint. A táv 2 kilométer volt, azaz 6 kör a pályán.

Ebben a számban három nemzet négy versenyzője indult.

Érmesek

1Aranyérem Arany 2Ezüstérem Ezüst 3Bronzérem Bronz
Paul Masson
 Franciaország (FRA)
Sztamatiosz Nikolopulosz
 Görögország (GRE)
Léon Flameng
 Franciaország (FRA)

Eredmények

Helyezés Versenyző Eredmény
1Aranyérem Arany Franciaország Paul Masson (FRA) 4:58,2
2Ezüstérem Ezüst Görögország Sztamatiosz Nikolopulosz (GRE) 5:00,2
3Bronzérem Bronz Franciaország Léon Flameng (FRA) nincs adat
- Németország Joseph Rosemeyer (GER) nem ért célba

A német Joseph Rosemeyer mechanikai probléma miatt feladni kényszerült a versenyt. A francia Paul Masson 4 perc 58,2 másodperces eredménnyel nyerte meg a versenyt, maga mögé utasítva a görög Sztamatiosz Nikolopuloszt, aki 5 perc 00,2 másodperc alatt teljesítette a távot. A bronzérmet a szintén francia Léon Flameng szerezte meg.

Források