A mai világban a Digitális terjesztés olyan téma, amely minden korosztály és kultúra embereinek figyelmét felkeltette. Relevanciáját tükrözi a széles körű médiavisszhang, valamint a társadalom különböző szektoraiban felkeltett növekvő érdeklődés. Szakértők és amatőrök egyaránt találtak okot arra, hogy időt és erőforrásokat szenteljenek ennek a témának és következményeinek feltárására. Ebben a cikkben a Digitális terjesztés-et különböző szemszögekből vizsgáljuk meg, elemezzük különböző területekre gyakorolt hatását, és perspektívákat kínálunk annak érdekében, hogy jobban megértsük fontosságát a jelenlegi környezetben.
A digitális terjesztés a vásárolt tartalmak egy olyan közvetítési módja, ahol a javak fizikai adathordozó mellőzésével, valamilyen online közvetítő közeg (például az internet) segítségével válnak elérhetővé a vásárló számára.[1] Jellemzően zenék, filmek, szoftverek és videójátékok árusításánál alkalmazzák ezt a terjesztési módszert. Használatával megkerülhető a fizikai terjesztéshez kapcsolódó anyagok, mint a papír vagy az optikai adattárolók felhasználása. A digitális terjesztés általában önálló termékekkel foglalkozik, az egyes termékekhez kapcsolódó kiegészítőket letölthető tartalom (downloadable content, röviden DLC) néven említik. Főként a 2000-es években vált elterjedtté, a hálózatok sávszélességének növekedésével párhuzamosan.
Az adatok érkezhetnek letöltés vagy stream alkalmazásával is. Utóbbi esetében jellemző az „igény szerinti” hozzáférés biztosítása, míg a letöltés útján a tartalmak merevlemezre vagy más adathordozóra mentése a jövőbeli gyors hozzáférhetőséget szolgálja.