Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja

Ez a cikk a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja témával foglalkozik, amely jelenleg nagy érdeklődést váltott ki. Megalakulása óta a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja különböző területeken elemzések és viták tárgya, ellentmondó véleményeket és eltérő álláspontokat generálva. Tekintettel a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja relevanciájára és összetettségére, elengedhetetlen a tanulmány elmélyítése, hogy megértsük hatását és következményeit a mai társadalomban. Ebben az értelemben a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja kimerítő elemzésére kerül sor, kitérve annak legrelevánsabb aspektusaira, és olyan átfogó jövőképet kínálva, amely lehetővé teszi az olvasó számára, hogy elmélyüljön a jelentésében és hatókörében. Ezenkívül különböző nézőpontokat és megközelítéseket is figyelembe veszünk, amelyek hozzájárulnak a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja megértésének gazdagításához, így globális és sokrétű látásmódot biztosítanak ennek a széles és jelentős témának.

Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja

Alapítva1965
VezetőMeg Kinnear
A Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja weboldala

A Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja (International Centre for Settlement of Investment Disputes, ICSID) egy önálló nemzetközi intézmény, amely az országok és államok közötti beruházási viták megoldására alakult. Az ICSID pártatlan nemzetközi fórum, amely biztosítja a felek közötti jogi viták megoldását kiegyezés vagy bírósági eljárás útján. Az ICSID jelentős szerepet játszik a nemzetközi beruházások és gazdasági fejlesztések területén.

Az ICSID-t létrehozó egyezmény egy sokoldalú megállapodás, amelyet a Világbank vezető igazgatói fogalmaztak meg. 1965. március 18-án került aláírásra és 1966. október 14-én lépett hatályba. Az egyezmény rögzíti az ICSID mandátumát, szervezetét és fő funkcióit.

Az ICSID arra törekszik, hogy eltávolítsa a jelentősebb akadályokat a magánbefektetések nemzetközi áramlása érdekében, amelyeket a nem üzleti kockázatok és a beruházási vitákra szakosodott módszerek hiánya okoz.

Források