Bába Kiadó

A mai világban a Bába Kiadó nagyon fontos és fontos témává vált. Megjelenése óta nagyszámú egyén figyelmét felkeltette, akár a társadalomra gyakorolt ​​közvetlen hatása miatt, akár a különböző területekre gyakorolt ​​befolyása miatt. A Bába Kiadó vitákat, vitákat és vitákat váltott ki, és jelenléte továbbra is érdeklődést és kíváncsiságot vált ki azokban, akik szeretnék jobban megérteni a jelentését és hatókörét. Ebben a cikkben a Bába Kiadó-hez kapcsolódó különböző szempontokat fogjuk feltárni, annak eredetétől a jelenkori fejlődésig, azzal a céllal, hogy átfogó és átfogó képet adjunk a témáról.

Bába Kiadó
Típuskönyvkiadó
Alapítva1994
SzékhelySzeged
SablonWikidataSegítség

A Bába Kiadó, hivatalos nevén Bába és Társai Nyomdaipari tervező, kivitelező és szolgáltató Kft. Szeged egyik legtermékenyebb könyvkiadója. (Székhely: 6724 Szeged, Cserzy Mihály u. 11.)

Története

Az Bába és Társai Kiadót 1994-ben Majzik István, a cég ügyvezető igazgatója hozta létre társaival.

Profilja

Témái, írói elsősorban szegediek, Szeged környékiek, illetve a Dél-Alföldhöz kötődnek mondhatni olykor határok nélkül, hiszen e kiadó publikálja Pásty Júlia vajdasági származású írónő vagy Galántai Tibor nagyváradi születésű memoáríró köteteit.

Műfajai igen változatosak: néprajzi, helytörténeti művek, szépirodalmi kötetek, életrajzok és önéletrajzok, riportkötetek, daloskönyvek, irodalom- és művelődéstörténeti tanulmánykötetek, antológiák.

Első kiadványuk 1995-ben Halász Miklós: Elátkozott riportok című kötete volt - ekkor még Agóra Print Kft. volt a kiadó neve.

Fennállásuk 15 éve alatt mintegy 800 címet jelentettek meg mintegy félmillió példányban.

Könyvsorozat

  • Szegedtől Szegedig : antológia (1998 óta évente megjelenő válogatás, a Tisza Hangja sorozat része. Alapító főszerkesztője Simai Mihály)
  • Tanulmányok Csongrád megye történetéből (időszakosan, legutóbb a 37. jelent meg)

Folyóirat

  • Szegedi Szépírás (havonta megjelenő szépirodalmi folyóirat)

Források

További információk